Zwycięski sparing połączonych drużyn rezerw i U-19

3 sierpnia 2024, 15:59 | Autor:

Najmniejszych kłopotów ze zwycięstwem nie mieli dziś najstarsi przedstawiciele Akademii Widzewa Łódź. W dzisiejszym sparingu na Łodziance, połączone drużyny rezerw Widzewa i zespołu U-19 pokonały Szczerbiec Wolbórz aż 14:0. Dla zawodników rezerw była to próba generalna przed startem IV ligi.

Od początku starcia na murawie zameldowali się przedstawiciele ekipy U-19. Łodzianie od początku zyskali przewagę. Jak czytamy na widzew.com, błyskawicznie wynik mógł otworzyć Kajetan Supczinski, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. Nie musieliśmy jednak długo czekać na otwarcie wyniku. W 14. minucie świetnie z piłką odnalazł się Adam Moussa, który uderzeniem w krótki róg pokonał golkipera Szczerbca. Po chwili swego dopiął próbujący wcześniej zdobyć bramkę Supczinski, który tym razem wpisał się na listę strzelców. W 22. minucie było już 3:0! Tym razem to Supczinski dogrywał w pole karne, a tam piłkę do siatki skierował testowany napastnik.

W kolejnych minutach widzewiacy dalej dominowali i szukali kolejnych szans do podwyższenia prowadzenia. Po 30. minutach do gry weszło pięciu rezerwowych. Nie zmieniło to przebiegu potyczki i już w 36. minucie do bramki z rzutu karnego trafił testowany lewy obrońca. Pierwsza połowa dobiegała końca, ale reprezentanci Widzewa nie zamierzali zwalniać ze zdobywaniem bramek. W 39. minucie bramkarza pokonał Jakub Ganowski, a sześć minut później na 6:0 trafił jeden z zawodników testowanych.

Drugą część meczu również rozpoczęli juniorzy starsi, ale po dziesięciu minutach na boisku zameldował się młody skład rezerw. Świeżo wprowadzeni zawodnicy od razu zaczęli szukać swoich szans. W 59. minucie kibice zobaczyli kolejną bramkę, bowiem pojedynek sam na sam z bramkarzem wygrał Daniel Gryzio. Później okazję miał też Kacper Kuciński, ale w jego próbie zdecydowanie za brakło precyzji. W 68. minucie sam na sam wyszedł z kolei testowany napastnik i podwyższył rezultat na 8:0.

W końcówce łodzianie dalej nacierali na bramkę przeciwnika. W 74. minucie dublet miał już na koncie Gryzio, który ładnie wykorzystał wrzutkę od Leona Madeja. Po chwili rezultat stał się już dwucyfrowy, bowiem rzut karny wykorzystał Marcel Przybylski. W ostatnich minutach spotkania padły jeszcze aż cztery gole. W 84. minucie z gola cieszył się zawodnik testowany, a później po jednym trafieniu dołożyli Jakub Kolęda i Gryzio, który skompletował hat-tricka. Na 14:0 tuż przed końcowym gwizdkiem trafił testowany napastnik i ustalił wynik meczu.

Zawodnicy drugiej drużyny Widzewa w przyszły weekend rozpoczną kolejny sezon w Betcris IV lidze. Pierwszym rywalem łodzian będzie WKS Wieluń. Pierwszy gwizdek spotkania w Wieluniu zaplanowano na niedzielę, 11 sierpnia, o godzinie 17:00.

Widzew II Łódź/Widzew U-19 – Szczerbiec Wolbórz 14:0 (6:0)
14′ Moussa, 15′ Supczinski, 22′, 45′ testowany III, 36′ testowany II (k.), 39′ Ganowski, 59′, 74′, 90′ Gryzio, 68′, 97′ testowany, 77′ Przybylski, 84′ testowany V, 90′ Kolęda