Z Termalicą po raz czwarty w historii

16 maja 2021, 09:23 | Autor:

Jedną z najciekawszych historii polskiego futbolu jest w ostatnich latach drużyna Termaliki Nieciecza. „Słonie”, choć mają siedzibę w niewielkiej podtarnowskiej wsi, od wielu lat regularnie występują na centralnym poziomie rozgrywkowym. W tym czasie trzykrotnie mieli okazję mierzyć się z widzewiakami.

Pierwsze dwa spotkania miały miejsce w sezonie 2014/2015, gdy oba zespoły grały na poziomie I ligi. Cele miały jednak zgoła odmienne – dzisiejsi goście walczyli o historyczny awans do Ekstraklasy, z kolei gospodarze bronili się przed upadkiem. I w pierwszym meczu się to potwierdziło. 14 września 2014 roku Termalica objęła prowadzenie za sprawą strzału Jakuba Biskupa z rzutu karnego, później pięknym uderzeniem z dystansu wynik wyrównał Marcin Kozłowski, ale ostatnie słowo należało do Biskupa – ponownie dzięki jedenastce.

Rewanż przyniósł jednak sporą niespodziankę. 11 kwietnia 2015 roku w Byczynie, gdzie podopieczni Wojciecha Stawowego z konieczności rozgrywali swoje wiosenne starcia, widzewiacy wygrywali już 2:0. Rezultat otworzył pod koniec pierwszej połowy Szymon Zgarda, a podwyższył go tuż po przerwie Mariusz Rybicki. Trafienie Dawida Sołdeckiego z jedenastki okazało się tylko honorowe. Łodzianie mogli cieszyć się z trzech punktów, które w końcowym rozrachunku nic im niestety nie dały. „Słonie” za to pewnie awansowały do elity.

Po kilku latach przerwy, obie drużyny znów spotkały się na pierwszoligowym froncie. Termalica od początku bieżącego sezonu radziła sobie świetnie i w potyczce z czerwono-biało-czerwonymi była dość wyraźnymi faworytem. Zawody z 20 listopada 2020 roku brutalnie potwierdziły ten fakt, bo gospodarze nie dali przeciwnikom szans. Już po kilku minutach do siatki trafił Adam Radwański, zaś w końcówce zwycięstwo przypieczętował Patrik Misak.