Z Concordią po raz trzeci. Znów będą emocje?

26 września 2023, 10:27 | Autor:

Dzisiejsze zawody pucharowe w Elblągu będzie dla kibiców Widzewa podróżą sentymentalną. W kwietniu 2017 roku drużyna prowadzona wówczas przez Przemysława Cecherza walczyła tam o punkty w III lidze. Zdobyła jeden.

Do pierwszego spotkania z Concordią doszło jednak w Łodzi. Wbrew przypuszczeniom, nie był to wcale spacerek dla czerwono-biało-czerwonych, których trenerem był jeszcze wtedy Marcin Płuska. W 4. kolejce sezonu 2016/2017 widzewiacy podejmowali „Słonie” na stadionie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Byli faworytem, ale do przerwy 1:0 prowadzili goście, dla których gola z rzutu karnego strzelił Mateusz Szmydt. W drugiej połowie sygnał do ataku dał Daniel Mąka, autor trafienia na 1:1, ale na zwycięską bramkę publiczność musiała czekać aż do piątej minuty doliczonego czasu gry. Piłka wpadła do siatki, po odbiciu się od poprzeczki, po uderzeniu Piotra Burskiego.

Emocji nie zabrakło również w rewanżowym meczu. W 21. kolejce łodzian prowadził już wspomniany Cecherz, który w pierwszych trzech starciach rundy wiosennej odniósł komplet zwycięstw. W Elblągu wszystko ułożyło się dla jego piłkarzy rewelacyjnie, gdy już 1. minucie samobójczego gola strzelił Michał Lewandowski. Goście nie poszli jednak za ciosem, a na domiar złego tuż przed przerwą stracili bramkę po trafieniu Edila. Gdy w 53. minucie sposób na faworyta ponownie znalazł Szmydt, zespołowi Widzewa groziła porażka. Remis uratował jednak na dwanaście minut przed końcem Mąka. Chwilę później na boisku doszło do ogromnej przepychanki z udziałem niemal wszystkich graczy, co najdotkliwiej odczuł kapitan widzewiaków, Marcin Nowak, który obejrzał drugą żółtą kartkę.

W kadrze RTS nie ma już ani jednego piłkarza, który brał udział w tamtych potyczkach. Jedynie Mąka i Kamil Tlaga dziś występują w widzewskich rezerwach. Jedyną osobą, dla której dzisiejsza wizyta w Elblągu będzie już drugą, jest kierownik drużyny Marcin Pipczyński. Z kolei w ekipie Concordii nadal znajduje się Szmydt, a po przerwie na ławkę trenerską powrócił Łukasz Nadolny.

Historia meczów Widzewa z Concordią:

1. 24.08.2016, Widzew Łódź – Concordia Elbląg 2:1 (Mąka, Burski – Szmydt)
2. 02.04.2017, Concordia Elbląg – Widzew Łódź 2:2 (Edil, Szmydt – Lewandowski s, Mąka)

Bilans: 1 zwycięstwo Widzewa, 1 remis, o zwycięstw Concordii. Bramki: 4:3 dla Widzewa