WTM Awards 2023 – Najładniejszy gol

15 stycznia 2024, 21:47 | Autor:

Kontynuujemy plebiscyt Widzewskie Trofea Mistrzów – WTM Awards 2023. Dziś rozpoczynamy głosowanie w czwartej kategorii – „Najładniejszy gol”. Poznajcie pięć trafień nominowanych przez naszą Redakcję!

Rok 2023 obfitował w wiele ważnych i atrakcyjnych goli. Wybór pięciu kandydatów nie był więc prosty, ale ostatecznie udało nam się wybrać pięć propozycji. Co ciekawe, wszystkie pochodzą z jesiennych spotkań w Ekstraklasie, a dwa z nich były autorstwa tego samego piłkarza! Wskazanie tej najpiękniejszej bramki zostawiamy już Wam!

1. FRAN ALVAREZ Z PUSZCZĄ NIEPOŁOMICE

Jak debiutować w Widzewie, to właśnie w takim stylu. W 35. minucie łodzianie przeprowadzili składną akcję, rozpoczynając ją na swojej połowie. Piłkę piętą do Alvareza wycofał Jordi Sanchez, a grający pierwszy oficjalny mecz w czerwono-biało-czerwonych barwach pomocnik idealnie przymierzył bez przyjęcia w górny róg bramki Puszczy Niepołomice. Po technicznym uderzeniu zza pola karnego na tablicy wyników pojawił się wynik 1:1, a końcowy rezultat brzmiał 3:2 dla gospodarzy.

2. FRAN ALVAREZ Z LECHEM POZNAŃ

Na drugiego gola Hiszpan musiał czekać aż piętnaście kolejek, ale gdy ponownie umieścił piłkę w siatce, znów zrobił to w efektowny sposób. W 16. minucie dostał podanie od Dominika Kuna, uwolnił się spod krycia, znajdując dogodną pozycję strzelecką i otworzył wynik w wyjazdowym spotkaniu z Lechem Poznań. Znów dokonał tego uderzeniem zza pola karnego, a Widzew znów wygrał. Tym razem 3:1.

3. ANDREJS CIGANIKS ZE STALĄ MIELEC

Drużyna Daniela Myśliwca miała olbrzymią przewagę w domowej konfrontacji ze Stalą Mielec, ale piłka niczym zaczarowana nie chciała wpaść do bramki strzeżonej przez Mateusza Kochalskiego. Aż nadeszła 73. minuta. Widzewiacy wykonywali rzut rożny, dośrodkowaną piłkę goście wybili na 30. metr, a tam dopadł do niej Ciganiks, atomowym strzałem z woleja posyłając do siatki! Do dziś wśród kibiców trwają dyskusje, czy gol był bardziej efektowny czy efektywny. Wszak to jedyny, jaki padł w tamtych zawodach.

4. FABIO NUNES Z RUCHEM CHORZÓW

W tym przypadku również możemy mówić o bramce mającej duże znaczenie dla końcowego rozstrzygnięcia. Do przerwy Widzew przegrywał na swoim boisku 0:1 z Ruchem Chorzów, ale na początku drugiej połowy Nunes wziął sprawy we własne ręce. Skorzystał z wolnej przestrzeni w okolicach narożnika pola karnego i faktu, że może uderzyć piłkę swoją lepszą, lewą nogą. Futbolówka nabrała właściwej rotacji i zatrzepotała w siatce „Niebieskich”, dając wyrównanie. Finalnie RTS wygrał 2:1.

5. JORDI SANCHEZ Z LEGIĄ WARSZAWA

Jedyny „nieistotny” gol w naszym zestawieniu. Mowa o trafieniu zaliczonym przez Sancheza w meczu, który widzewiacy i tak przegrali. Nie oznacza oczywiście, że nie ucieszyło fanów z Łodzi, zwłaszcza, że była to bramka na tamten moment wyrównująca. Sam strzał nie należał do specjalnie urodziwych, a na uwagę zasługuje tu wszystko to, co ją go poprzedziło. Zaczęło się od dalekiego wykopu Henricha Ravasa, następnie Hiszpan popędził z indywidualną akcją, technicznym zwodami oszukał obrońców Legii Warszawa i wykorzystał okazję. Tym samym słowacki bramkarz zaliczył asystę! Szkoda tylko, że to gospodarze triumfowali przy Łazienkowskiej 3:1.

Głosować można przez cztery kolejne dni, do 18 stycznia włącznie (poniżej lub w prawym górnym rogu strony głównej). Wyniki pozostaną jednak nieznane, a ogłosimy je dopiero na sam koniec plebiscytu. Zapraszamy do zabawy!

Kto powinien otrzymać nagrodę WTM Awards 2023 w kategorii "Najładniejszy gol"?

• Andrejs CIGANIKS (Stal) (67%, 612 Głosów)