Widzew – Puszcza 1:1

25 stycznia 2014, 17:20 | Autor:

W sparingowym meczu rozegranym w Uniejowie Widzew Łódź zremisował z Puszczą Niepołomice 1:1 (0:1). Jedyną bramkę strzelił Eduards Visnakovs

Pojedynek z zespołem z Niepołomic był ostatnim sparingiem podczas pierwszego zgrupowania RTS-u w Uniejowie. W wyjściowym składzie wyszedł jeden zawodnik testowany, Albańczyk z fińskim paszportem Xhevdet Gela. W obronie wystawieni zostali trzej jedyni na razie pozyskani zimą przez gracze: Kikut, Wailuk oraz Udinov. Nie zagrał za to testowany wcześniej Fin Aho, z którego Widzew już zrezygnował. W ataku wystąpił w I składzie Eduardsa Visnakovsa zastąpił Melunovic. Wyjściowy skład Widzewa to: Mielcarz – Kikut, Nowak, Wasiluk, Urdinov, Lafrance, Gela, A.Visnakovs, Batrović, Kaczmarek, Melunović

W I połowie meczu rozgrywanego przy siarczystym mrozie przewagę niespodziewanie zdobyli I-ligowcy. Oni stworzyli lepsze okazje. Widzewiacy tez mieli kilka, jednak łodzianie, podobnie jak rywale nie potrafili ich wykorzystać, w czym brylowali Melunović oraz Aleksejs Visnakovs.

W drugiej połowie skład Widzewa został wymieniony w całości. Na boisku pojawili się wszyscy rezerwowi: Wolański, Stępiński, Kasperkiewicz, Augustyniak, Rozwandowicz, Rybicki, Mroziński, Kasprzak, Jonczyk, Kwiek oraz E. Visnakovs.

W tej części spotkania także nasi rywali pierwsi pokazali się z dobrej strony – po jednej z akcji Widzewa wyprowadzili kontrę i zdobyli prowadzenie.  Wyrównał Eduards Visnakovs wykorzystując podanie Bartłomieja Kasprzaka.