Widzew II Łódź – Zjednoczeni Stryków 3:2 (1:1)

9 września 2023, 14:25 | Autor:

Ależ to była końcówka! Piłkarze rezerw Widzewa mogli cieszyć się dziś ze zdobycia kompletu punktów. Radość ta była ogromna, gdyż jeszcze do 89. minuty widzewiacy przegrywali 1:2. W 90. minucie remis dał Widzewowi Kamil Andrzejkiewicz, zaś bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w czwartej minucie doliczonego czasu gry Konrad Niedzielski.

Na mecz ze Zjednoczonymi Stryków trener Chrobak dokonał kilku zmian. W bramce niezmiennie zameldował się Marcel Buczkowski, zaś do formacji obronnej zostali desygnowani Damian Pokorski, Kamil Tlaga, Daniel Tanżyna oraz Hubert Lenart, który na szczęście powrócił do składu po kłopotach zdrowotnych . W pomocy zameldowali się tego dnia Ignacy Dawid, Łukasz Plichta i Filip Zawadzki, który zajął miejsce Daniela Chwałowskiego. W ataku natomiast zobaczyliśmy Daniela Mąkę, Konrada Niedzielskiego i Kamila Cybulskiego

Od pierwszego gwizdka sędziego łodzianie chcieli przejąć inicjatywę i strzelić pierwszego gola. Optyczna przewaga rzeczywiście była widoczna, ale dogrania w pole karne nie przynosiły klarownych szans. Niestety, w 10. minucie swoją pierwszą groźną akcję wyprowadzili goście i… zdobyli bramkę. akcja potoczyła się na lewej stronie widzewskiej defensywy. W końcu trochę miejsca znalazł sobie Wojciech Skawiński, który podał do będącego przed polem Adama Patory. Było trochę zamieszania, ale finalnie napastnik zdołał uderzyć i otworzył wynik. Łodzianie w dalszym ciągu atakowali, choć ciężko było znaleźć dogodną okazję przy dobrze ustawionej defensywie rywali. Kibice wstrzymali jednak oddech w 18. minucie. Wówczas świetnym pomysłem z zagraniem w pole do Niedzielskiego wykazał się Plichta, ale główka nie pozwoliła cieszyć się z bramki. Po chwili uderzył sam Plichta, lecz futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Gospodarze dalej dążyli do zdobycia wyrównującego gola. W 23. minucie po dograniu Mąki znów głową strzelał Niedzielski, ale bramka nie padła. Niestety, mimo ataków brakowało mocnych strzałów w światło bramki. W 30. minucie wreszcie impas przełamał Pokorski, którego strzał z dystansu bramkarz musiał sparować na róg. Stały fragment gry również był dobry w wykonaniu widzewiaków, bowiem po wrzutce głową przymierzył Tlaga, ale piłka trafiła w słupek i obrona pozbyła się jej spod bramki. Czasu do końca pierwszej połowy pozostawało coraz mniej, ale dalej nie oglądaliśmy upragnionej bramki. Wreszcie kibice mogli się cieszyć w 40. minucie! Wówczas z piłką w okolicach szesnastki znalazł się Cybulski, który podjął świetną decyzję o strzale i mało nie urwał siatki w bramce Pawlaka. Do końca pierwszej połowy RTS próbował wyjść na prowadzenie, ale wynik się nie zmienił. Widzew remisował ze Zjednoczonymi 1:1.

Do drugiej połowy łodzianie przystąpili bez zmian w składzie. Początkowo goście spróbowali kilku ataków, jednak opierały się one głównie na dośrodkowaniach, które nie przynosiły zamierzonego efektu. W końcu jednak udało się złożyć składną akcję. Na lewej flance znalazł się z piłką Robert Sobczak i dograł wprost na nogę Patory, ale ten nie zdołał przymierzyć z pierwszej piłki. Widzew powrócił do budowania ataków, jednak ciężko było stworzyć sobie dogodną sytuację. W końcu na murawie zameldowali się pierwsi rezerwowi. Na boisko wbiegli Kamil Andrzejkiewicz i Dawid Owczarek. Dogodną sytuacją można nazwać atak z 73. minuty. Na lewej stronie z piłką próbował urwać się Niedzielski. Finalnie futbolówka trafiła pod nogi Mąki, ale jego petarda w stronę bramki nie przyniosła gola. Niestety, w 77. minucie przyjezdni wyprowadzili kontrę, po której bramkę zdobył Wojciech Skawiński.

Sytuacja stała się nerwowa. Widzew przegrywał, a do końca meczu zostało już niewiele czasu. Łodzianie próbowali już głównie długich piłek w pole karne. Dwukrotnie głową zdołał uderzyć Tanżyna, lecz bramka nie padła. Po kilku kolejnych atakach w końcu przyszedł ten, który dał miejscowym wyrównanie. W 90. minucie Dawid Owczarek świetnie wypatrzył przed polem karnym Andrzejkiewicza, a ten pewnym strzałem dał Widzewowi wyrównanie. Gdy wydawało się, że więcej emocji już nie będzie, Widzew przypuścił szturm na bramkę przeciwnika. W czwartej minucie doliczonego czasu gry udało się wywalczyć rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później publiczność oszalała z radości. Po kornerze i zamieszaniu w polu piłka powędrowała do bramki, a trafienie zostało zapisane Konradowi Niedzielskiemu i rezerwy Widzewa wyszły na prowadzenie.

Nic więcej w tym meczu się nie wydarzyło. Po szalonej końcówce Widzew wygrał ze Zjednoczonymi 3:2. Następny meczu już za tydzień. Rezerwy pojadą do Wolborza na mecz ze Szczerbcem.

Widzew II Łódź – Zjednoczeni Stryków 3:2 (1:1)
40′ Cybulski. 90′ Andrzejkiewicz, 90+3′ Niedzielski – 10′ Patora, 77′ W. Skawiński

Buczkowski – Tlaga (62′ Owczarek), Lenart, Tanżyna, Pokorski – Dawid, Plichta (78′ Kurzawa), Zawadzki (62′ Andrzejkiewicz) – Mąka, Niedzielski, Cybulski (88′ Najderek)

Rezerwowi: Praiss  – Przybylski, Madej

Trener: Krzysztof Chrobak