Widzew II Łódź – Wisła II Płock 1:3 (1:1)

24 lipca 2024, 16:03 | Autor:

Drugi sparing w trakcie letniego okresu przygotowawczego rozegrali dziś piłkarze rezerw Widzewa Łódź. Podopieczni Michała Czaplarskiego mierzyli się na Łodziance z Wisłą II Płock i choć początkowo wygrywali 1:0, ostatecznie to goście zwyciężyli 3:1. W meczu wystąpiło wielu młodszych piłkarzy i aż sześciu testowanych.

W wyjściowym składzie znalazło się aż czterech zawodników testowanych przez sztab czerwono-biało-czerwonych. Od początku meczu gra toczyła się częściej na połowie Widzewa. W 8. minucie do poważnej interwencji zmuszony został testowany łódzki bramkarz. Po chwili jeden z gości posłał też piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później Wisła próbowała zagrozić strzałem z rzutu wolnego, ale bramka nie padła. Pierwszy warty odnotowania atak piłkarzy w czerwonych trykotach miał miejsce w 19. minucie, jednak wtedy kiepskim strzałem popisał się testowany napastnik. Trzy minuty później Widzew objął prowadzenie! Asystę zaliczył Daniel Tanżyna, który podał do Daniela Gryzia, a ten pokonał bramkarza rywali!

Po wyjściu na prowadzenie do ataku ruszyli rywale. W 24. minucie zrobiło się bardzo groźnie pod bramką Widzewa, ale znakomitym wślizgiem popisał się Marcin Kozłowski, przerywając natarcie przeciwnika. Niestety, cztery minuty później ekipa z Płocka zdołała wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska, głową piłkę do siatki skierował Jakub Miarka. Po tej bramce niewiele działo się po obiema bramkami, choć częściej w posiadaniu piłki byli Nafciarze. Ostatnim akcentem tej części meczu było uderzenia Tarasa Kostewskiego z  45. minuty, jednak rezultat się nie zmienił.

Do drugiej części pojedynku łodzianie przystąpili z niemal całkowicie odmienną jedenastką, bowiem na murawie pozostał tylko Kostewski. Druga połowa nie zaczęła się dla widzewiaków dobrze, ponieważ już w 47. minucie sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych. Do próby podszedł Krzysztof Janus i pewnie pokonał testowanego golkipera. W kolejnych minutach swoich szans szukali gospodarze. W 52. minucie w pole karne wpadł Kamil Andrzejkiewicz, ale jego zgranie na przedpole nie zostało wykorzystane przez kolegów. RTS zanotował dobry fragment meczu, ale nie zdołał doprowadzić do wyrównania.

Niemoc podopiecznych trenera Czaplarskiego wykorzystali Nafciarze. W 62. minucie łodzianie przegrali pojedynek na prawej stronie defensywy. Po chwili piłkę w okolicach szesnastki otrzymał Bartosz Zynek i pewnie podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Widzewiacy starali się odpowiedzieć – bliski szczęścia był Kostewski, ale jego mocny strzał nie zaskoczył bramkarza. W 68. minucie na murawę powrócił Gryzio, który zastąpił wspomnianego Ukraińca. Wprowadzony piłkarz szybko miał okazję, gdy dopadł do piłki po błędzie przeciwnika, ale jego próba została zablokowana. W końcówce obie ekipy próbowały dojść do kolejnych sytuacji strzeleckich. W 82. minucie z dystansu golkipera postraszył Leon Madej, a kilka minut później uderzenie jednego z wiślaków musiał wybronić testowany golkiper.

Do ostatniego gwizdka nic się już nie wydarzyło. Rezerwy Widzewa przegrały mecz sparingowy z beniaminkiem III ligi 1:3. Następna gra kontrolna już w sobotę – przeciwnikiem będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki.

22′ Gryzio – 28′ Miarka, 48′ Janus (k.), 62′ Zynek