Widzew II Łódź – Skalnik Sulejów 4:0 (3:0)

28 września 2024, 17:05 | Autor:

Kolejną pewną wygraną w IV lidze zaliczyły rezerwy Widzewa Łódź! Podopieczni Michała Czaplarskiego mierzyli się dziś na Łodziance ze Skalnikiem Sulejów i już do przerwy prowadzili 3:0. Łodzianie do końca meczu kontrolowali przebieg zawodów i ostatecznie wygrali 4:0. Dwie bramki i jedną asystę w tym pojedynku zaliczył Daniel Gryzio.

Podobnie jak w meczu pucharowym, kibice nie zdążyli dobrze rozsiąść się na Łodziance, a już padła pierwsza bramka! W 1. minucie otworzyła się przestrzeń na lewej stronie boiska, piłkę w pole karne dograł Jakub Grzejszczak, a pod bramką z bliska atak wykończył Daniel Gryzio, który zapisał sobie 17. bramkę w tym sezonie. Goście próbowali odpowiedzieć na to szybkie otwarcie wyniku. Dwukrotnie uderzać próbował grający niegdyś w rezerwach Widzewa Jakub Szlaski, ale zmian wyniku nie oglądaliśmy. W kolejnych minutach obie ekipy szukały szans. Kilka groźniejszych dograń w pole karne zanotował Damian Pokorski, ale najlepszą okazję RTS miał w 17. minucie. Wówczas w pole karne wbiegał Stachowicz, ale był tam faulowany i sędzia wskazał na wapno. Do próby podszedł Filip Przybułek, ale niestety kapitan trafił w słupek.

Na szczęście podopieczni trenera Czaplarskiego nie musieli długo rozpamiętywać tej akcji. Dosłownie kilkadziesiąt sekund później gospodarze egzekwowali bowiem rzut rożny. Do główki doszedł Daniel Tanżyna, który strzelił, a jego uderzenie dobił Gryzio, który zanotował swojego drugiego gola. Po chwili odpowiedzieć próbował Szlaski, ale kapitalną interwencją wykazał się Mikołaj Biegański. W kolejnych minutach widzewiacy mogli podwyższyć swoje prowadzenie. Szczególnie aktywny był na prawej stronie Nikodem Stachowicz, który posłał kilka groźnych piłek w pole karne, a raz sam miał okazję jednak był na spalonym. W 30. minucie znów wypad na połowę Widzewa zaliczył Skalnik. Odważnie przewrotką uderzał Bartosz Kopański, ale posłał futbolówkę obok słupka.

Końcówka tej połowy należała już do łodzian. W 37. minucie piłkarze z Sulejowa dziękowali Humerskiemu, który świetnie obronił strzał z bliska w wykonaniu Kozłowskiego. Minutę później padł jednak gol! Z prawej strony w kierunku piątego metra dograł Gryzio i podręcznikowo zamknął ten atak Marcel Przybylski, podwyższając na 3:0. Później raz w pole karne wpadł jeszcze sam Gryzio, a minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wysoko nad bramką strzelał Kozłowski. Do przerwy Widzew pewnie prowadził 3:0.

Do drugiej połowy widzewiacy przystąpili z dwiema zmianami w składzie – na murawie zameldował się Dominik Najderek oraz Kuba Nawrocki. Jako pierwsi szansę stworzyli sobie goście. W 47. minucie z daleka próbował strzelać Mateusz Malec, ale zdecydowanie zabrakło mu w tej próbie precyzji. Później strzelał także Szlaski, jednak na posterunku był Biegański. . Kilka minut później to czerwono-biało-czerwoni zdobyli swojego czwartego gola. W 52. minucie z prawego skrzydła wrzucał Kozłowski i świetnie odnalazł się w polu Nawrocki, który skierował piłkę do siatki. Widzew prowadził już bardzo pewnie, dlatego w kolejnych minutach na murawie meldowali się kolejni rezerwowi. Na plac gry wbiegali Leon Madej i Kajetan Radomski.

W kolejnych fragmentach spotkania obie ekipy starały się zmienić wynik. W 63. minucie bliski szczęścia był wprowadzony Madej, ale nieczysto trafił w piłkę. Sześć minut później pochwały z ławki rezerwowych zebrał z kolei Pokorski, który zaliczył dobry powrót do obrony, gdy bliski wyjścia sam na sam z bramkarzem był Szlaski. Później akcja znów przeniosła się pod bramkę Skalnika. Z daleka niecelnie strzelał Madej, główkować próbował z kolei Najderek. W końcowych minutach tego meczu mogliśmy oglądać sytuacje z obu stron. Dwa razy kapitalną obroną wykazał się Biegański, a w 83. minucie mocny strzał nad bramką zaliczył Mateusz Śliwka. W 90. minucie nastąpiło natomiast zamieszanie w polu karnym przyjezdnych i jeden z łodzian oddał strzał, ale dobrze spisał się w bramce Humerski.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Rezerwy Widzewa pewnie pokonały przed własną publicznością Skalnik Sulejów 4:0 i zanotowały swoje dziesiąte zwycięstwo z rzędu. W następnej kolejce czerwono-biało-czerwonych czeka niełatwy wyjazd na mecz z RKS Radomsko.

1′, 19′ Gryzio, 38′ Przybylski, 52′ Nawrocki

Biegański – Kozłowski (61′ Wencel), Tanżyna (46′ Najderek), Śmiechowski, Pokorski – Przybylski (46′ Nawrocki), Przybułek (56′ Radomski) – Stachowicz (61′ Amroziński), Kazimierowicz (56′ Madej), Grzejszczak – Gryzio (61′ Andrzejkiewicz)

Rezerwowi: Pietruszewski – Gajewski

Trener: Michał Czaplarski