Widzew II Łódź – Ceramika Opoczno 3:1 (3:0)

1 września 2024, 14:55 | Autor:

Szóstą wygraną z rzędu odnotowali dziś piłkarze rezerw Widzewa Łódź, którzy już do przerwy po trzech bramkach Daniela Gryzia prowadzili z Ceramiką Opoczno 3:0. W drugiej połowie gra łodzian wyglądała już jednak znacznie gorzej. Rywale zdołali zdobyć na szczęście tylko jedną bramkę i ostatecznie to Widzew wygrał 3:1.

Od początku spotkania widzewiacy zaczęli szukać swoich szans. Już w drugiej minucie groźnie lewą stroną ruszył Taras Kostewski, ale nie udało się wykończyć akcji. Swoich szans odważnie szukali również goście, bowiem już w 5. minucie po strzale z dystansu do interwencji został zmuszony Mikołaj Biegański. Kilka minut później z daleka uderzał też Paweł Kowalski, ale piłka nie zmierzała w światło bramki. W kolejnych minutach to RTS miał kolejne okazje. W 14 minucie niecelnie główkował Kajetan Radomski, a po chwili kapitalną okazję miał Kostewski. Drużyna przejęła piłkę w okolicach szesnastki, ale strzał Ukraińca był zdecydowanie za lekki. Później na bramkę uderzał jeszcze Kamil Tlaga, ale gol  otwierająca wynik padł w 26. minucie. Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym i kilku próbach wybicia piłki przez gości, do futbolówki dopadł Daniel Gryzio i trafił na 1:0.

Ceramika próbowała odpowiedzieć. Pięć minut po pierwszym golu pod bramką Widzewa znalazł się Filip Zawiasa, ale główkował minimalnie nad poprzeczką. W 36. minucie łodzianie znów musieli zachować czujność. Z piłką pod bramką znalazł się Karol Zieliński, ale strzelił dość przewidywalnie – wprost w Biegańskiego. Kolejne minuty należały już do Widzewa, a w zasadzie to do Daniela Gryzia, który w 40 minucie został świetnie wypuszczony przez Kostewskiego i zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Nie minęły nawet dwie minuty, a młody napastnik miał już na koncie hat-tricka. Tym razem widzewiak trafił z bliska po podaniu Marcina Kozłowskiego. Do końca pierwszej połowy nic już się nie wydarzyło i Widzew prowadził 3:0.

Do drugiej połowy ekipa trenera Czaplarskiego przystąpiła z czterema zmianami w składzie. Na placu gry zameldowali się Piotr Gajewski, Damian Pokorski, Maciej Kazimierowicz oraz Artur Amroziński. W 51. minucie to goście mieli dobrą sytuację po tym, jak odzyskali piłkę na połowie Widzewa. Dwa uderzenia oddali Dominik Pecyna i Paweł Kowalczyk, jednak defensorzy Widzewa ofiarnie blokowali te strzały. W odpowiedzi łodzianie mogli zdobyć swojego czwartego gola. Pod bramkę zgrywał Nawrocki, jednak Gryzio nie zdołał wykorzystać świetnej piłki. Niewykorzystana okazja szybko mogła się zemścić, ponieważ po błędzie Kamila Tlagi sam na sam z Biegańskim wyszedł Kowalczyk. Łódzki golkiper zaliczył na szczęście świetną interwencję.

W kolejnych minutach na murawie meldowali się zawodnicy rezerwowi. Murawę opuścił Gryzio, którego zastąpił Adam Moussa, później szansę na pokazanie się dostał też Marcel Przybylski. Znacząco zmienił się jednak przebieg spotkania. Ceramika znacznie odważniej nacierała na bramkę Widzewa i w drugiej części meczu tworzyła sobie znacznie więcej sytuacji. Swoje strzały na bramkę oddawali Pecyna, Zieliński i Kowalczyk, ale na posterunku albo stał Biegański, albo piłkę w porę blokowali obrońcy. W końcu dobry fragment gry Ceramiki przyniósł efekt w postaci gola, a na listę strzelców w 83. minucie wpisał się Zieliński. W końcówce dalej to Ceramika przejawiała większą inicjatywę do ofensywnej gry, łodzianie natomiast nieraz popełniali proste błędy. W doliczonym czasie opocznianie byli bliscy zdobycia bramki kontaktowej, bowiem poprzeczkę obił Oskar Korczyński.

Na szczęście wynik meczu już się nie zmienił i mimo kiepskiej drugiej części spotkania, czerwono-biało-czerwoni wygrali z Ceramiką Opoczno 3:1. W następnej kolejce łodzianie zmierzą się z ŁKS III Łódź.

26′, 40′, 42′ Gryzio – 82′ Zieliński

Widzew II:
Biegański – Kozłowski (46′ Gajewski), Tlaga (75′ Śmiechowski), Tanżyna, Grzejszczak (46′ Pokorski) – Madej (67′ Przybylski), Nawrocki – Przybułek, Radomski (46′ Kazimierowicz), Kostewski (46′ Amroziński) – Gryzio (62′ Moussa)

Rezerwowi: Józwik –  Najderek

Trener: Michał Czaplarski