Widzew II Łódź – Boruta Zgierz 4:0 (2:0)

29 maja 2024, 20:04 | Autor:

Najmniejszych kłopotów z odniesieniem zwycięstwa nie mieli dziś piłkarze rezerw Widzewa Łódź. Podopieczni Michała Czaplarskiego w pełni kontrolowali przebieg zawodów i pewnie pokonali na Łodziance Borutę Zgierz 4:0. Trzy bramki w tym meczu zdobył Daniel Tanżyna, zaś czwartą dołożył debiutujący w rezerwach Jakub Grzejszczak.

W porównaniu do poprzedniego meczu ze Startem Brzeziny, w składzie Widzewa zaszły trzy zmiany. W bramce rozpoczynającego urlop Jana Krzywańskiego zastąpił Jakub Mistygacz, w polu Damian Pokorski dał odpocząć Kamilowi Tladze, zaś Kajetan Radomski wszedł w miejsce Ernesta Kurzawy. Warto wspomnieć, że na ławce zameldowało się też kilku piłkarzy, którzy na co dzień grają w zespole U-19.

Od samego początku spotkania to drużyna Widzewa zaczęła dyktować warunki gry. Już w 2. minucie na bramkę uderzał Filip Zawadzki, jednak szybkiego otwarcia wyniku nie oglądaliśmy. Cztery minuty później w pole karne wrzucał Marcin Kozłowski i świetnie główkował Kamil Andrzejkiewicz, jednak i w tym przypadku nie było radości. Przewaga Widzewa była jednak aż nadto widoczna i w końcu musiało się to skończyć golem. Widzewiacy dopięli swego w 13. minucie! Wówczas z rogu dośrodkował Daniel Mąka i znakomicie nogę dołożył Tanżyna, otwierając wynik potyczki. Później łodzianie kilkukrotnie dogrywali w pole karne, jednak strzałów na bramkę nie oglądaliśmy.

W kolejnych fragmentach mecz dalej układał się pod dyktando Widzewa, jednak na samej murawie niewiele się działo i przez kilka minut poza niecelnym strzałem Kozłowskiego nie oglądaliśmy klarownych sytuacji. Sporadycznie wychodzić z kontrami próbował Boruta. Raz po wrzutce próbował główkować Joachim Pabjańczyk, ale nie było mowy o zagrożeniu. Impas po stronie Widzewa w 31. minucie przełamał główkujący Pokorski, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Trzy minuty później udało się zdobyć drugiego gola. Znów dogrywał z rożnego Mąka ,podręcznikowo do główki wyskoczył Tanżyna i zdobył swojego drugiego gola. W ostatnich dziesięciu minutach Widzew dalej atakował – dwa razy przebijać próbował się Mąka, ale bramek nie oglądaliśmy. Do przerwy RTS prowadził 2:0.

W przerwie trener Czaplarski zarządził dwie zmiany w składzie – Ignacy Dawid zastąpił Filipa Zawadzkiego, a za Marcina Kozłowskiego do gry wszedł Kamil Tlaga. Ten drugi już w 49. minucie zainicjował dobre wyjście zakończone wrzutką w pole karne. Pod bramką do strzału zebrał się Pokorski, jednak zabrakło mu nieco precyzji. Dwie minuty później to piłkarze Boruty stanęli przed szansą złapania kontaktu, bowiem z linii szesnastego metra uderzył Oskar Błoch. Świetnie w tej sytuacji spisał się Tanżyna, który pomógł Mistygaczowi i wybił piłkę sprzed linii bramkowej. W kolejnych minutach obrońca Widzewa był aktyny z przodu i dwukrotnie główkował. W 61. minucie skierował nawet piłkę do siatki, ale sędzia wskazał faul w ataku.

Ofensywna dyspozycja widzewiaków musiała doprowadzić do kolejnych trafień. Niecelnie nad poprzeczką uderzał z wolnego Mąka, ale w 68. minucie udało się dopiąć swego. Wówczas z prawej strony pod bramkę dograł Tlaga, tam piłkę trącił jeden z widzewiaków, ale do futbolówki dopadł jeszcze wprowadzony z ławki Jakub Grzejszczak, który w swoim debiucie w rezerwach wpisał się na listę strzelców. Piłkarze Boruty ledwo zdążyli otrząsnąć się po trzecim golu, a znów byli zmuszeni zaczynać od środka! Widzew egzekwował kolejny rzut rożny i po raz kolejny wzorowo wykończył go Tanżyna, notując swojego trzeciego gola w tym spotkaniu! Wynik 4:0 nie pozostawiał już wątpliwości, kto zgarnie trzy punkty w tym spotkaniu. Do gry wchodzili kolejni rezerwowi – bramce zagrozić próbowali choćby Wiktor Preuss czy Mateusz Kempski, jednak wynik się już nie zmieniał. W 88. minucie bliski szczęścia był z kolei Taras Kostewski, ale nie udało mu się już wpisać do notesu sędziowskiego.

Rezerwy Widzewa bez większych problemów wygrały z Borutą Zgierz 4:0. Z kronikarskiego obowiązku wspomnimy, że tego dnia na Łodziance stawiła się kilkuosobowa grupa kibiców gości z dwiema flagami. Następny mecz rezerw już w sobotę – wyjazdowym rywalem będzie Omega Kleszczów.

13′, 35′, 71′ Tanżyna, 68′ Grzejszczak