U-19: Kolejne wysokie zwycięstwo!

16 września 2024, 18:34 | Autor:

Kolejne pewne zwycięstwo w I lidze wojewódzkiej odnieśli w sobotę juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka bez żadnych problemów rozbili na swoim terenie SP Widzew 15:1 i zmniejszyli stratę do liderującego AKS SMS Łódź do dwóch punktów.

Widzewiacy od samego początku ruszyli do zdecydowanego ataku, choć przez pierwsze kilkanaście minut bramek nie oglądaliśmy. Otwarcie wyniku nastąpiło w 16. minucie. Wówczas dobrze zachował się Marcel Wencel, który pokonał stojącego między słupkami Filipa Marszałka. Cztery minuty później było już 2:0, bowiem do protokołu meczowego wpisał się Kacper Kuciński. Łodzianie mieli na murawie bardzo widoczną przewagę i szukali kolejnych okazji do zdobycia gola.

Taka nadarzyła się w 29. minucie! Właśnie wtedy ze strzelonej bramki na 3:0 cieszył się Michał Florczak. Kolejne minuty były już spokojniejsze jeśli chodzi o zmianę rezultatu, ale końcówka znów należała do czerwono-biało-czerwonych. W 37. minucie sędzia Konrad Gawroński zapisał sobie w notesie numer Nikodema Stachowicza, gdyż podwyższył on na 4:0. W 41. minucie widzewiacy stanęli przed kolejną okazją do podwyższenia sporej już i tak przewagi. W 41. minucie sędzia podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Jakub Ganowski. Do przerwy wynik się już nie zmienił i RTS pewnie prowadził z SP Widzew 5:0.

Widząc pewny wynik spotkania trener Jonczyk zarządził w przerwie aż 4 zmiany. Na murawie pojawili się: Błażej Chyszpolski, Jakub Loręcki, Adam Moussa i Jakub Kolęda. Po zmianie stron Widzew kontynuował swoje natarcie na bramkę rywala. Już w 48. minucie bramkę zanotował obrońca Damian Dziura. Wynik 6:0 nie utrzymał się zbyt długo, ponieważ już cztery minuty później swoją drugą bramkę w tym starciu zdobył Kuciński. Po tej bramce u gospodarzy nastąpiła kolejna zmiana – stojącego między słupkami Dominika Łastowskiego (występującego na co dzień w drużynie U-16) zastąpił Wojciech Śmigiel. Kilka minut później było już 8:0 – tym razem na listę strzelców wpisał się Kolęda.

Nikt nie miał już wątpliwości, że to podopieczni trenera Jonczyka odniosą pewne zwycięstwo. Łodzianie dalej jednak dążyli do tego, aby zaliczka bramkowa była jak najwyższa. Na murawie meldowali się też kolejni zawodnicy rezerwowi. W kolejnych fragmentach RTS przypuścił skuteczne bombardowanie bramki przeciwników. W 71. minucie na 9:0 trafił Kolęda, a dwie minuty później dwucyfrowy wynik dał łodzianom wprowadzony z ławki Adam Moussa. Nie minęły nawet cztery minuty i padł kolejny gol – znów dopiął swego Kolęda, który skompletował hattricka. W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze śrubowali wynik. W 80. minucie z gola cieszył się Michał Florczak, a dwie minuty później swoją honorową bramkę zdobyła ekipa SP Widzew, bowiem do notesu sędziowskiego wpisał się Franciszek Florczak. W 85. minucie na 14:1 strzelił grający z opaską kapitańską Jakub Dryzner, a wynik swoim czwartym golem ustalił Kolęda.

Juniorzy starsi bardzo pewnie wygrali z SP Widzew 15:1 i wciąż okupują drugie miejsce w lidze wojewódzkiej. Strata do pierwszego AKS SMS Łódź zmniejszyła się jednak do 2 oczek. Szansa na objęcie pozycji lidera już w środę. Widzewiacy rozegrają bowiem przełożony mecz 1. kolejki z Metalowcem Łódź. Spotkanie to odbędzie się o godz. 17:00 na terenie rywala.

Widzew Łódź – SP Widzew 15:1 (5:0)
16′ Wencel, 20′, 51′, 64′ Kuciński, 29′, 80′ M. Florczak, 37′ Stachowicz, 41′ Ganowski (k.), 48′ D. Dziura, 59′, 71′, 77′, 88′ Kolęda, 73′ Moussa, 85′ Dryzner – 82′ F. Florczak

Łastowski (52′ Śmigiel) – Gajewski (62′ Winiarski), M. Florczak, D. Dziura, Bladowski – Dryzner, Musialski (46′ Chyszpolski) – Kuciński (69′ Walada), Ganowski (46′ Loręcki), Stachowicz (46′ Moussa) – Wencel (46′ Kolęda)

Rezerwowi: Szpura

Trener: Łukasz Jonczyk