Trampkarze Widzewa awansowali do CLJ U-15!

26 listopada 2023, 08:00 | Autor:

W świetny sposób urodziny Widzewa uczciła wczoraj wieczorem drużyna trampkarzy czerwono-biało-czerwonych! W drugim meczu barażowym podopieczni Macieja Grzegorego wygrali ze Stomilem Olsztyn i awansowali do Centralnej Ligi Juniorów U-15! Łodzianie o zwycięstwo musieli walczyć aż do rzutów karnych, które zakończyły się zwycięstwem RTS 4:3.

W pierwszym meczu rozegranym w Łodzi widzewiacy zremisowali ze Stomilem 1:1. Rewanżowe spotkanie w Olsztynie rozpoczęło się z małym opóźnieniem, które było spowodowane bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi. Mimo padającego śniegu mecz się jednak odbył. W jego początkowych fragmentach więcej z gry miał OKS, lecz wynik się nie zmieniał. Swoich szans szukali także łodzianie. W 30. minucie bliski wykorzystania błędu golkipera był Jan Głąb, ale niestety tym razem nie było radości z gola. Do przerwy oba zespoły próbowały zagrozić przeciwnikowi, ale bramki nie padały. Po 40. minutach mieliśmy zatem 0:0.

Po zmianie stron znów obie ekipy szukały swoich szans w tych niewdzięcznych warunkach. Częściej przy piłce byli piłkarze gospodarzy, ale nie przekładało się to na bramki. Obie ekipy miały jednak kilka bardzo klarownych szans. Brakowało jednak wykończenia i wciąż na tablicy wyników widniał wynik 0:0. W 79. minucie, czyli minutę przed końcowym gwizdkiem, Stomil mógł pogrzebać Widzew, bowiem arbiter podyktował rzut karny. Spokój między słupkami zachował jednak Dominik Łastowski i wciąż mieliśmy 0:0. Wynik nie zmienił się już do końca, więc potrzebna była dogrywka. W dodatkowych 20 minutach nie doczekaliśmy się rozstrzygnięcia. Nie oglądaliśmy zbyt wielu klarownych okazji i potrzebna była seria rzutów karnych.

Seria rzutów karnych zaczęła się od celnych trafień obu ekip i po dwóch seriach było 2:2. W trzeciej serii zrobiło się gorąco, bowiem łodzianie nie wykorzystali jedenastki. Na szczęście reprezentanci Stomilu też nie trafili do siatki i wciąż mieliśmy 2:2. Czwarta seria również zakończyła się dwoma celnymi trafieniami i wynik podskoczył do rezultatu 3:3. Następnie znów na prowadzenie i po chwili… mogli cieszyć się ze zwycięstwa! Stomil bowiem po raz drugi nie strzelił, a to oznaczało wygraną gości.

Trampkarze Widzewa Łódź wygrali po rzutach karnych ze Stomilem 4:3 i awansowali do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Rozgrywki te wystartują już na wiosnę!

Stomil Olsztyn – Widzew Łódź 0:0 (k. 3:4)
rzuty karne: Gil, Sessa, Chrobak – Mokracki, Ziółkowski, Chachuła, Mularczyk