Termy Poddębice – Widzew II Łódź 0:6 (0:2)

17 sierpnia 2024, 14:32 | Autor:

Najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie mieli dziś piłkarze rezerw Widzewa Łódź. Podopieczni Michała Czaplarskiego już do przerwy prowadzili w Byczynie z Termami Poddębice 2:0, by finalnie zwyciężyć aż 6:0. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Daniel Gryzio, który stał się liderem klasyfikacji strzelców IV ligi.

Od początku spotkania w Byczynie to widzewiacy chcieli ruszyć do ataku. Jako pierwsi zaatakowali jednak rywale. W 3. minucie strzał na bramkę Mikołaja Biegańskiego oddał Jan Peda, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Dwie minuty później odpowiedzieć mógł Taras Kostewski, jednak jego uderzenie po podaniu od Filipa Przybułka było zdecydowanie za lekkie. W kolejnych minutach gra toczyła się w dużej mierze w środku pola i ciężko było doszukać się ciekawych akcji. Impas w 21. minucie przerwał Daniel Gryzio. Po wrzutce z prawego skrzydła widzewiak uderzył na bramkę, a piłka mimo starającego się interweniować na linii obrońcy wpadła do siatki.

Ten gol sprawił, że RTS tworzył sobie kolejne sytuacje. Dwukrotnie na bramkę uderzał Filip Przybułek – pierwszy strzał został obroniony przez bramkarza, drugi natomiast poszybował nad poprzeczką. Później goście egzekwowali jeszcze serię rzutów rożnych, jednak żaden z nich nie dał okazji do podwyższenia wyniku. Z czasem do głosu dochodzić zaczęli również rywale. Dwukrotnie dobrym rajdem na skrzydle popisywał się Michał Wrzesiński, ale na szczęście w grze poddębickiej ekipy brakowało ostatniego podania. Mimo dobrego momentu przeciwnika, to Widzew zdobył kolejnego gola. W 41. minucie Gryzio wykorzystał bowiem nieuwagę bramkarza i zza pola karnego wpakował mu piłkę za plecy. W końcówce po jednej z kontr gospodarze mogli jednak złapać kontakt. W świetnej sytuacji znalazł się Peda, ale kapitalnie interweniował Biegański.

Do drugiej połowy łodzianie przystąpili z aż trzema zmianami w składzie. Na murawie zameldowali się Kamil Tlaga, Dawid Musialski i Leon Madej. Pierwszą okazję po zmianie stron stworzyli sobie podopieczni Patryka Ożadowicza. Z bliska uderzał bowiem Dawid Bagrodzki, ale piłka minęła słupek. Po chwili jednak to widzewiacy podwyższyli prowadzenie! W 51. minucie Leon Madej znakomicie uruchomił Gryzia, a ten wykończył atak, notując trzecią bramkę w tym spotkaniu. Pięć minut później okazję miał sam Madej, ale po podaniu od Przybułka nie zdołał on strzelić w światło bramki. W 56. minucie sztab gości skorzystał z kolejnych zmian. Na murawę weszli Artur Amroziński, Adam Moussa oraz Damian Pokorski.

W kolejnych minutach obie ekipy nacierały, ale to Widzew tworzył sobie konkretniejsze okazje. Bliski szczęścia był w 62. minucie Daniel Tanżyna, który główkował prosto w bramkarza. Na murawie aktywny był wprowadzony Amroziński, a strzały na bramkę oddawał Madej oraz Kuba Nawrocki, który 72. minucie huknął nad bramką. Jako pierwszy swego dopiął jednak wspomniany Amroziński, który w 74. minucie przewrotką pokonał golkipera. Nie minęło nawet 120 sekund, a było już 5:0! Tym razem to Amroziński asystował przy bramce Madeja, który minął bramkarza i z ostrego kąta trafił do siatki. Było już jasne, kto zainkasuje komplet oczek w tym spotkaniu. Końcówka należała już do widzewiaków, którzy szukali kolejnych trafień. Rezultat pojedynku w 90. minucie ustalił Przybułek, który wpisał się na listę strzelców po wykorzystaniu błędu bramkarza,

Rezerwy Widzewa bardzo pewnie wygrały z Termami Poddębice 6:0. W następnej kolejce podopieczni trenera Czaplarskiego zmierzą się z Zawiszą Rzgów.

21′, 41′, 51′ Gryzio, 74′ Amroziński, 76′ Madej, 90′ Przybułek

Termy:
D. Piotrowski – Bagrodzki (72′ Janiszewski), Śmiglewski (70′ Gzyl), Peda (59′ J. Piotrowski), Wodziński (64′ Stajewski), Wrzesiński, Tomaszewski (64′ Jończyk), Chmielewski (59′ Korobka) Korski, Rulewicz (66′ Świątczak), Cnotalski

Rezerwowi: Łyskawa – Wójcik

Trener: Patryk Ożadowicz

Widzew II:
Biegański – Kozłowski (62′ Gajewski), Kwiatkowski (46′ Tlaga), Tanżyna, Grzejszczak (56′ Pokorski) – Przybylski (46′ Musialski), Przybułek – Radomski (46′ Madej), Nawrockim Kostewski (56′ Moussa) – Gryzio (56′ Amroziński)

Rezerwowi: Pietruszewski –  Stachowicz

Trener: Michał Czaplarski

Żółte kartki: Śmiglewski, Chmielewski

Sędzia: Wojciech Pietrzak (Pabianice)