Strzelanina i cenny punkt Polaków w „Sercu Łodzi”

15 października 2024, 18:57 | Autor:

We wtorkowe popołudnie do „Serca Łodzi” wróciła reprezentacja Polski do lat 21, która w bardzo istotnym meczu mierzyła się z Niemcami. Po nieudanej pierwszej połowie, biało-czerwoni pokazali pazur, odrobili straty i zdobyli cenny punkt w walce o młodzieżowe Euro!

Spotkanie rozpoczęło się dla piłkarzy Adama Majewskiego bardzo źle, bo już w 3. minucie faworyzowani goście otworzyli wynik. Do remisu udało się doprowadzić kwadrans później, gdy po składnej akcji i dograniu z lewej strony pola karnego Arkadiusza Pyrki gola zdobył Dominik Marczuk. Co ciekawe, nie było to jego pierwsze trafienie na stadionie Widzewa – w lutym tego roku strzelił bramkę w ligowym spotkaniu dla Jagiellonii Białystok. Po wyrównaniu rywale przejęli znaczną inicjatywę, co dało im najpierw powrót na prowadzenie, a następnie jego podwyższenie.

Wydawało się, że Niemcy bez większych problemów wywiozą z Piłsudskiego zwycięstwo, ale po zmianie stron gospodarze zabrali się do pracy. W 50. minucie kontaktowego gola zdobył Jakub Kałuziński, a osiem minut później na 3:3 trafił Mariusz Fornalczyk, który biegał po boisku łódzkiego obiektu całkiem niedawno, bo w starciu 11. kolejki Ekstraklasy, w barwach Korony Kielce. Wtedy nie udało mu się pokonać Rafała Gikiewicza, ale bramka strzelona zachodniemu sąsiadowi z nawiązką mu to zrekompensowała. Tym bardziej, że rezultat już się nie zmienił.

Remis oznacza, że Polacy mogą być niemal pewni awansu na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy, które odbędą się na Słowacji. Co prawda, zespół Majewskiego może zostać jeszcze wyprzedzony w klasyfikacji drużyn z drugich miejsc, ale to bardzo mało prawdopodobne ze względu na korzystny bilans bramkowy. Gdyby jednak doszło do niespodziewanego zwrotu akcji, o wyjeździe na Euro 2025 decydować musiałyby baraże.

Warto jeszcze wspomnieć, że czwartkowe zawody cieszyły się całkiem niezłym zainteresowaniem, mimo iż pierwszy gwizdek nastąpił już o godz. 17:00. Na trybunach pojawiło się niemal 11,5 tysiąca widzów! Nie brakowało też momentów bardzo dobrego dopingu ze strony zasiadających „Pod Zegarem” kibiców Widzewa, do którego włączały się także pozostałe sektory.

Polska U-21 – Niemcy U-21 3:3 (1:3)
14′ Marczuk, 50′ Kałuziński, 58′ Fornalczyk – 3′  Tresoldi, 21′ Wanner, 30′ Arrey-Mbi