Stal gromi w próbie generalnej

13 lipca 2024, 09:59 | Autor:

Nie tylko drużyna Widzewa Łódź rozgrywała w piątek ostatni mecz kontrolny w letnim okresie przygotowawczym. Również pierwszy rywal czerwono-biało-czerwonych w sezonie 2024/2025 zaliczył tego dnia tzw. próbę generalną, a jej wynik zrobił spore wrażenie.

Stal Mielec mierzyła się w ostatnim sparingu z imienniczką z Rzeszowa, czyli jedenastym zespołem I ligi w minionych rozgrywkach. Już w 3. minucie wynik otworzył najlepszy strzelec mielczan, Ilja Szkurin, a przed przerwą na 2:0 do siatki trafił pozyskany latem Fryderyk Gerbowski, który ma być jednym z głównych konkurentów w walce o miejsce w składzie dla Dawida Tkacza, wypożyczonego na Podkarpacie z RTS.

W drugiej połowie piłkarze Kamila Kieresia zdobywali kolejne bramki. Dubletem popisał się Ravve Assayag, czyli inny nowy nabytek Stali – napastnik mający izraelskie i hiszpańskie obywatelstwo. Pomiędzy jego trafieniami z gola cieszył się także Marvin Senger obrońca pozyskany z MSV Duisburg. Szkoleniowca mieleckiej drużyny musi więc cieszyć nie tylko wysokie zwycięstwo, ale też skuteczność nowych zawodników. Jeśli chodzi o Tkacza, to pojawił się on na murawie w 46. minucie. Obecność w składzie, który do gry został desygnowany po przerwie, może sugerować, że widzewiak rozpocznie ligowe rozgrywki jako rezerwowy.

Stalowcy kontynuują obrany wcześniej ogólny kierunek taktyczny. Trener Kiereś w obu połowach ustawił swój zespół w systemie z trzema środkowymi obrońcami, dwójką wahadłowych i środkowych pomocników, parą „dziesiątek” oraz najbardziej wysuniętym napastnikiem. Schemat 3-4-2-1 powinien być dobrze znany łódzkim kibicom, ponieważ w takim widzewiacy występowali przed dwa sezony za kadencji Janusza Niedźwiedzia. Tkacz pełnił w nim rolę środkowego ofensywnego pomocnika.

Spotkanie 1. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Stalą a Widzewem odbędzie się w poniedziałek, 22 lipca. Pierwszy gwizdek o godz. 19:00.

Stal Mielec – Stal Rzeszów 5:0 (2:0)
3′ Szkurin, 19′ Gerbowski, 62′, 71′ Assayag, 66′ Senger