Rezerwy walczą o półfinał PP
8 kwietnia 2014, 17:42 | Autor: RyanJuż jutro druga drużyna Widzewa rozegra swoje spotkanie w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Jej rywalem będzie trzecia drużyna III ligi łódzko-mazowieckiej, Omega Kleszczów.
Omega wyprzedza łodzian aż o 10 miejsc w ligowe tabeli, do liderującej Legii II traci 5 punktów. Z drugim zespołem Widzewa kleszczowianie jak dotąd mierzyli się raz, miało to miejsce we wrześniu. W 8 kolejce Omega przegrała na swoim boisku 1:3, a gole dla gości strzelali: Alex Bruno, Łukasz Staroń i Mariusz Rybicki, a więc piłkarze pierwszej drużyny.
Przed jutrzejszym meczem pucharowym sytuacja może być podobna. Artur Skowronek ustabilizował skład pierwszego zespołu, a zawodnicy nie mieszczący się w 18-stce na spotkania ekstraklasy, zachowują rytm meczowy w rezerwach. W bramce zobaczyć więc będzie można Macieja Mielcarza lub Alekseja Berezina, a w polu takich graczy, jak Jonathan de Amo Perez, Povilas Leimonas, Marek Wasiluk, Xhevdet Gela, Patryk Mikita, czy Alen Melunovic. Oczywiście szkoleniowcy muszą mieć na uwadze fakt, iż w sobotę łodzian czeka bardzo ważny mecz w Szczecinie i kadra na mecz z zespołem z Kleszczowa będzie budowana z uwzględnieniem potrzeb pierwszej drużyny.
Początek meczu jutro, o godzinie 17:00 przy Piłsudskiego 138.
Droga do 1/4 finału:
Widzew II: Andrespolia Wiśniowa Góra 3:0, LKS Różyca 7:3, Orzeł Parzęczew 4:2, Ner Poddębice 3:1
Omega: Zjednoczeni Bełchatów 4:2, GKS Bełchatów (juniorzy) 4:3, Astoria Szczerców 4:1, KS Paradyż 3:1






Wisła Płock
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
Zagłębie Lubin
Cracovia
Radomiak Radom
Lech Poznań
Korona Kielce
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Piast Gliwice
Widzew Łódź
GKS Katowice
Legia Warszawa
Termalica Nieciecza
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska