Remis juniorów w pierwszym meczu barażowym o CLJ

18 czerwca 2014, 19:52 | Autor:

juniorzy

Dziś popołudniu do trójmeczu barażowego,  którego stawką jest awans do Centralnej Ligi Juniorów, przystąpili zawodnicy Widzewa. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego podejmowali na głównym boisku przy Piłsudskiego derbowego rywala – SMS Łódź. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Dopingowani przez kilkuset kibiców młodzi widzewiacy wybiegali na murawę bardzo zmotywowani, ale to goście pierwsi cieszyli się z bramki. SMS na prowadzenie wyprowadził w 16 minucie Sosin. Po chwili był już jednak remis, po golu Damiana Warchoła, a za moment Tomasz Kubala strzelił na 2:1 dla Widzewa.
W drugiej połowie faworyzowanym SMS-owi udało się wyrównać, do siatki Mateusza Wlazłowskiego ponownie trafił Sosin. W 82 minucie goście wyszli na ponowne prowadzenie, a gola znów strzelił Maluga.
Gospodarze walczyli jednak do końca i zdołali doprowadzić do wyrównania. Bramkę na wagę remisu w 90 minucie zdobył Damian Piela.

Remis sprawia, że widzewiacy zachowują szasne awansu do CLJ. By wygrać baraż muszą pokonać w wyjazdowym spotkaniu ŁKS. Ten mecz odbędzie się w sobotę, o godz. 11:00.

Widzew Łódź – SMS Łódź 3:3 (2:1)
18′ Warchoł, 20′ Kubala, 90′ Piela – 16′, 71′ Sosin, 82′ Maluga

Wlazłowski – Leonow, Stępień, Gniadzik, Lipski – Piela, Mospinek, Kozieł, Warchoł, Kubala – Ignatowski