Raport wypożyczonych: Pół godziny Prochownika

18 maja 2021, 18:10 | Autor:

Kolejny weekend mają za sobą piłkarze wypożyczeni z Widzewa Łódź do innych klubów. Na boiskach ponownie pojawili się Marcel Pięczek, Kamil Piskorski i Robert Prochownik. Ten drugi w ostatnim czasie zaczyna dostawać coraz więcej szans na grę.

Tradycyjnie w pierwszym składzie Puszczy Niepołomice znalazł się Pięczek, znów został też ustawiony nie na lewej, a na prawej obronie. Niestety, widzewiak nie pomógł swojemu zespołowi, którzy przegrał czwarty raz z rzędu – tym razem na własnym stadionie z ŁKS Łódź 2:3. Defensor spędził na murawie pełne dziewięćdziesiąt minut.

Kompletny występ zanotował również Piskorski, którego Pomorzanin Toruń mierzył się z Górnikiem Konin. W spotkaniu nie padła jednak bramka, ale pomimo remisu drużyna z „Grodu Kopernika” utrzymała się nad strefą spadkową. Jej przewaga wynosi jednak tylko dwa punkty. Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze siedem kolejek.

Coraz lepiej zaczyna sobie poczynać Prochownik. Tym razem skrzydłowy wszedł do gry już w 58. minucie, więc na boisku przebywał przez ponad pół godziny. Sandecja Nowy Sącz wyraźnie przegrała jednak na wyjeździe z Radomiakiem Radom 0:3. Można się spodziewać, że w końcówce rozgrywek piłkarz będzie dostawał kolejne okazje.