Połówka Tkacza przeciwko Macedonii

11 października 2023, 18:01 | Autor:

Słodko-gorzki występ w meczu reprezentacji Polski do lat 19 zanotował dziś Dawid Tkacz. Dla piłkarza Widzewa był to pierwszy mecz w drużynie biało-czerwonych w tej kategorii wiekowej. Spędził na boisku czterdzieści pięć minut.

Widzewiak może być zadowolony, że selekcjoner Wojciech Kobeszko wystawił go w podstawowej jedenastce w pierwszym spotkaniu eliminacji Mistrzostw Europy U-19 przeciwko Macedonii. Na tym dobre wieści się kończą. Pomocnik zagrał bowiem jedynie w pierwszej połowie starcia, niczym szczególnym się nie wyróżniając. Do tego trafił do notesu czeskiego arbitra, otrzymując żółtą kartkę w 14. minucie. Być może to było przyczyną zejścia z murawy już w przerwie.

Druga zła informacją jest porażka Polaków 0:2, co skomplikuje ich drogę do przyszłorocznej imprezy. W sobotę drużyna Tkacza zagra z Kazachstanem, a we wtorek z Niemcami.