Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Widzew II Łódź 3:0 (0:0)

20 stycznia 2024, 21:38 | Autor:

Porażką zakończył się dzisiejszy sparing rezerw Widzewa Łódź przeciwko Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka do przerwy remisowali bezbramkowo z liderem III ligi. W drugiej połowie wyżej notowany rywal wykazał się jednak lepszą skutecznością, przez co łodzianie musieli pogodzić się z przegraną 0:3.

Mecz kontrolny z drużyną otwierającą po jesieni tabelę III ligi z pewnością był wartościowym testem dla zespołu. Trener Chrobak musiał się jednak liczyć z okrojoną kadrą, ponieważ część zawodników, jak choćby Wiktor Preuss, Łukasz Plichta czy Daniel Chwałowski, brali udział w sparingu pierwszej drużyny z Wartą Poznań. Na murawie pojawiło się natomiast kilku piłkarzy testowanych, a całość zespołu była wspierana przez dwóch doświadczonych graczy – Marcina Kozłowskiego i Konrada Niedzielskiego.

Jak czytamy na widzew.com, początek meczu był dla łodzian niezły. Szybko dobrą okazję stworzył sobie Kozłowski, ale posłana przez niego futbolówka minęła słupek. W jednej z kolejnych akcji wynik otworzyć mógł Niedzielski, ale zabrakło szczęścia, bowiem w tym przypadku po jego główce piłka obiła poprzeczkę.

Poza atakowaniem bramki przeciwnika trzeba było także uważać na poczynania w ofensywie samego rywala. Pogoń też była blisko zdobycia gola, ponieważ  w jednym przypadku widzewiaków od straty bramki uratowało jedynie obramowanie. Gospodarze prowadzili grę, a w 34. minucie padła nawet bramka, ale ostatecznie sędzia boczny odgwizdał spalonego. Do końca pierwszej połowy obie drużyny próbowały otworzyć wynik, jednak rezultat się nie zmienił.

Po zmianie stron w szeregach RTS zaszło kilka zmian. W bramce pojawił się Jakub Mistygacz, zaś zastrzykiem świeżych sił w polu było wejście Tarasa Kostewskiego i Jakuba Weltera. Po wznowieniu rywalizacji mocno do ataku ruszyła odświeżona zmianami ekipa z Grodziska, która niestety w końcu dopięła swego w 60. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Damian Jaroń

W drużynie Widzewa zachodziły kolejne zmiany. Na murawie zameldował się kolejny piłkarz testowany, który zmienił Pokorskiego. Ponadto pierwsze kontakty z piłką zanotował wracający po kontuzji Filip Zawadzki, który dał odpocząć Niedzielskiemu. Niestety, Pogoń po dwudziestu minutach zdołała strzelić drugą bramkę. Dokładnie w 80. minucie Jakuba Mistygacza pokonał Kamil Odolak. Jak czytamy na oficjalnej witrynie okazję miał później Kostewski, ale nie udało się jej wykorzystać. W 86. minucie miejscowi postawili kropkę nad „i” po trafieniu Kacpra Sommerfelda

Rezerwy Widzewa w pierwszym tegorocznym sparingu uległy liderowi III ligi 0:3. W następny weekend czerwono-biało-czerwonych czeka kolejny sprawdzian. Wyjazdowym rywalem będzie trzecioligowa Legia II Warszawa.

60′ Jaroń, 80′ Odolak, 86′ Sommerfeld

Józwik (46′ Mistygacz) – Kozłowski, Najderek, Przybylski, Pokorski (75′ testowany III) – Kurzawa (46′ Kostewski), Madej, testowany I (75′ Kurzawa) – testowany II (60′ Cybulski), Niedzielski (60′ Zawadzki), Cybulski (46′ Welter)

Rezerwowi: Andrzejkiewicz

Trener: Krzysztof Chrobak