Podsumowanie jesieni 2022 – pomocnicy
3 grudnia 2022, 09:59 | Autor: OskarCzas na przedostatnią część podsumowań piłkarzy Widzewa Łódź według pozycji. Tym razem będziemy omawiać zawodników z formacji, która spinała atak z obroną. Gole, asysty, kartoniki oraz średnia naszych not. Zapraszamy do lektury!
W środku pola zdecydowanie rządził Marek Hanousek. Przebłysk geniuszu miał Dominik Kun, a na bokach dobrze spisywali się Fabio Nunes oraz dosyć nieoczekiwanie Paweł Zieliński. Jeśli chodzi o liczby, to najlepiej wypadł Bartłomiej Pawłowski, który zdołał uzbierać sześć punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Do gry zostało zgłoszonych piętnastu pomocników, z czego dwóch z nich nie doczekało się, ani minuty na boisku.
6. JULJAN SHEHU
Wielka szkoda, że Albańczyk doznał kontuzji, która na wykluczyła go na sześć spotkań ligowych. 23-latek dysponuje naprawdę bardzo dobrą techniką, jest młody i są przed nim ogromne perspektywy. Jesteśmy mocno przekonani, że jeżeli zdrowie mu dopisze i dobrze przepracuje zimę, to zobaczymy Juljana Shehu w pełnej okazałości, dającego sympatykom RTS jeszcze dużo powodów do radości.
Jesień Shehu w liczbach:
Mecze: 9
Minuty: 195
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Index: 182
Wygrane pojedynki: 52%
PPO*: 3,44/mecz
Dokładność podań: 90%
Podania kluczowe: 0,22/mecz
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 5,80
7. MATO MILOS
Miał ciężkie początki, gdyż był zmuszony do występowania na nienominalnej pozycji zastępując dobrze spisującego się Nunesa, a więc poprzeczka była zawieszona wysoko. Chorwat wyglądał kiepsko, ale wydawało się, że z meczu na mecz zalicza minimalny progres. Radził sobie coraz lepiej, a swoją wartość udowodnił zdobywając bardzo ważną bramkę w Kielcach na wagę zwycięstwa i trzech punktów. Gdy wróci na swoją nominalną, prawą stronę może wyglądać jeszcze lepiej. Tego mu życzymy.
Jesień Milosa w liczbach:
Mecze: 10
Minuty: 611
Gole: 1
Asysty: 0
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Index: 210
Wygrane pojedynki: 50%
PPO*: 8,50/mecz
Dokładność podań: 77%
Podania kluczowe: 0,40/mecz
Dokładność dośrodkowań: 50%
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 6,00
8. KAROL DANIELAK
Bardzo słaba runda w wykonaniu 31-latka. Według naszych ocen był czwartym najgorzej spisującym się widzewiakiem rundy jesiennej. W podsumowaniu rundy wiosennej pisaliśmy, że głównym jego problemem jest brak liczb. To się niestety nie zmieniło, bo te dalej nie są zadowalające. Nie bez powodu władze Widzewa Łódź podjęły decyzję o pożegnaniu pomocnika tej zimy. W tej rundzie wyróżnił się na chwilę, strzelając bardzo ładną bramkę w meczu z Wisłą Płock. Nie wiemy, jak potoczą się losy byłego zawodnika Podbeskidzia, ale już teraz dziękujemy mu za grę w czerwono-biało-czerwonych barwach i życzymy powodzenia w dalszej karierze.
Jesień Danielaka w liczbach:
Mecze: 14
Minuty: 848
Gole: 1
Asysty: 2
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Index: 204
Wygrane pojedynki: 46%
PPO*: 7,93/mecz
Dokładność podań: 71%
Podania kluczowe: 0,21/mecz
Dokładność dośrodkowań: 42%
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 5,69
10. JULIUSZ LETNIOWSKI
Bardzo nierówna runda 24-latka były momenty, że byliśmy pod dużym wrażeniem, tego z jaką łatwością porusza się po boisku, napędza grę i znajduje sobie miejsce na oddanie strzału. Były też spotkania, w których jego nierozsądnych strat nie wyliczymy na palcach obu rąk. Jesteśmy jednak zdania, że Letniowski jest ważnym elementem w układance trenera Niedźwiedzia. Wiemy już, że poziom Ekstraklasy go nie przerósł, a gdy uda mu się wyrównać formę i poprawić liczby, to będzie mógł się zadomowić się w pierwszym składzie na znacznie dłużej.
Jesień Letniowskiego w liczbach:
Mecze: 17
Minuty: 890
Gole: 0
Asysty: 1
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Index: 213
Wygrane pojedynki: 54%
PPO*: 8,47/mecz
Dokładność podań: 71%
Podania kluczowe: 0,65/mecz
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 5,90
13. ERNEST TERPIŁOWSKI
Zważając na fakt, że nadal jest młodzieżowcem, ma prawo do nierównej formy, to zagrał przyzwoitą rundę. Oczywiście mogło być lepiej, ale nie możemy być nadzwyczaj surowi dla, tak młodego piłkarza, szczególnie, że jak już czegoś mu brakowało w trakcie tej rundy, to wykończenia. Gdyby ten element wykonywał lepiej to możliwe, że zakręciłby się w okolicach czterech goli, co uznalibyśmy za wynik przynajmniej bardzo dobry. Musi pamiętać, że runda wiosenna jest ostatnią, kiedy będzie pełnił rolę młodzieżowca. Wiosna zatem będzie dla niego kluczowa w kontekście pełnoprawnej gry w pierwszym składzie.
Jesień Terpiłowskiego w liczbach:
Mecze: 11
Minuty: 847
Gole: 1
Asysty: 2
Żółte kartki: 3
Czerwone kartki: 0
Index: 203
Wygrane pojedynki: 42%
Dokładność podań: 73%
Podania kluczowe: 0,73/mecz
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 5,86
16. FILIP ZAWADZKI
Co tu dużo mówić. Dwukrotnie był na ławce rezerwowych, z czego raz w Pucharze Polski. W żadnym z tych spotkań nie zagrał ani minuty.
Jesień Zawadzkiego w liczbach:
Mecze: 0
Minuty: 0
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Index: brak
Wygrane pojedynki: brak
PPO*: brak
Dokładność podań: brak
Podania kluczowe: brak
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: brak
19. BARTŁOMIEJ PAWŁOWSKI
Bardzo dobra runda w jego wykonaniu z naciskiem na jej pierwszą część. Za ostatnie spotkania ocenialiśmy go niżej ze względu na niesamowicie złą skuteczność. 30-latek miał multum okazji do strzelenia bramki i jego wynik powinien być znacznie lepszy. Mimo to, jest bardzo ważnym elementem drużyny. Pokazywał się do gry, próbował – czasami nawet za bardzo – brać ciężar gry na siebie. Jeżeli Pawłowski poprawi skuteczność, to liczbowo możliwe, że będziemy mówić o najlepszym sezonie w jego karierze! Tego mu z całego serca życzymy, ale na ten moment do rekordu brakuje mu jedenastu punktów w klasyfikacji kanadyjskiej.
Jesień Pawłowskiego w liczbach:
Mecze: 15
Minuty: 1132
Gole: 5
Asysty: 1
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Index: 214
Wygrane pojedynki: 41%
Dokładność podań: 72%
Podania kluczowe: 0,73/mecz
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 6,58
20. PATRYK LIPSKI
Kolejny piłkarz, który został wystawiony na listę transferową. Czy słusznie? Wydaje się, że tak. Trzeba mu oddać, że zdobył bardzo ważną bramkę w doliczonym czasie gry w meczu z Wartą Poznań, ale w zasadzie, to by było na tyle. Bramka z Legią nic nie dała, a sam zawodnik nie wnosił za wiele do gry z ławki. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze i dziękujemy za grę w Widzewie Łódź.
Jesień Lipskiego w liczbach:
Mecze: 10
Minuty: 302
Gole: 2
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Index: 204
Wygrane pojedynki: 51%
PPO*: 6,30/mecz
Dokładność podań: 84%
Podania kluczowe: 0,10/mecz
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 6,00
21. JAKUB SYPEK
Zapowiedzi prezesa Mateusza Dróżdża były, co najmniej huczne, wszak miał być to najlepszy piłkarz akademii Zagłębia Lubin. Na razie nie podpisalibyśmy się pod tym, ale tak jak w przypadku Ernesta Terpiłowskiego, nie będziemy nadzwyczaj krytyczni. 21-latek szybko wskoczył na najwyższy poziom w Polsce, a wydaje się, że nawet za szybko. Dostrzegamy jego próby, pamiętamy debiutancką bramkę, ale to nadal za mało, żeby stanowić o sile zespołu i powiedzieć, że jego runda była przynajmniej przyzwoita. Oby dobrze przepracował zimę i udowodnił swoją wartość.
Jesień Sypka w liczbach:
Mecze: 9
Minuty: 176
Gole: 1
Asysty: 0
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Index: 201
Wygrane pojedynki: 32%
Dokładność podań: 83%
Podania kluczowe: 0,00/mecz
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 5,40
22. DOMINIK KUN
Tak, jak w przypadku Letniowskiego, jego forma była sinusoidalna, ale nie było, to aż tak odczuwalne jak w przypadku 24-latka. Tę rundę trzeba zaliczyć mu do udanych. Początek miał obiecujący i wyglądał stabilnie. Później jego forma wystrzeliła do góry i od tamtego momentu było już coraz słabiej. Czy było bardzo źle pod koniec rundy? Nie, raczej było to spowodowane dobrą grą Marka Hanouska, przy którym Kun wyglądał zwyczajnie blado. Można na niego liczyć i na ten moment, to on jest wyżej w hierarchii od wspomnianego wcześniej Juliusza Letniowskiego.
Jesień Kuna w liczbach:
Mecze: 17
Minuty: 1237
Gole: 2
Asysty: 2
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Index: 205
Wygrane pojedynki: 67%
PPO*: 11,82/mecz
Dokładność podań: 80%
Podania kluczowe: 0,29/mecz
Piłkarz meczu: 2
Ocena WTM: 6,40
23. PAWEŁ ZIELIŃSKI
Szczerze mówiąc jesteśmy zaskoczeni. Nie spodziewaliśmy się, że Paweł Zieliński da radę w Ekstraklasie. Zamknął nam usta, bo spotkania, w których grał były przynajmniej niezłe w jego wykonaniu. To on w meczu z Koroną asystował Mato Milosowi. Wygryzł ze składu Karola Danielaka i prezentuje stabilną formę. Na wiosnę jednak będzie walczył o miejsce w składzie z Chorwatem i tu już może nie być, tak łatwo.
Jesień Zielińskiego w liczbach:
Mecze: 10
Minuty: 570
Gole: 0
Asysty: 2
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0
Index: 216
Wygrane pojedynki: 44%
PPO*: 7,60/mecz
Dokładność podań: 83%
Podania kluczowe: 0,50/mecz
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 6,40
25. MAREK HANOUSEK
Bardzo dobra runda tego środkowego pomocnika. Według naszego oceniania jest trzecim najlepszym piłkarzem tej rundy. Czech był w zasadzie wszędzie, gdzie być powinien. Co miał strzelić, to strzelił, udało mu się nawet parę razy dobrze przedryblować rywala, a wszystko domyka solidną grą w defensywie, jak i w rozegraniu piłki. Co ciekawe 32-latek przez piętnaście spotkań, tylko raz obejrzał żółtą kartkę.
Jesień Hanouska w liczbach:
Mecze: 15
Minuty: 1231
Gole: 2
Asysty: 0
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Index: 215
Wygrane pojedynki: 52%
PPO*: 14,53/mecz
Dokładność podań: 88%
Podania kluczowe: 0,27/mecz
Piłkarz meczu: 1
Ocena WTM: 6,90
77. KRISTOFFER NORMANN HANSEN
Pokładaliśmy w nim spore nadzieje. Wydawało się, że I Liga jest dla niego zbyt fizyczna i dopiero w Ekstraklasie pokaże pełnię swoich umiejętności. Udało mu się to zrobić, ale zaledwie raz, w meczu z Piastem Gliwice, kiedy „zatańczył” z defensorami Piasta i na koniec wpakował piłkę do siatki. Nie dostawał wielu szans, ale w to też z powodu mniejszych urazów. Klub ogłosił, że Norweg trafił na listę transferową, ale tylko z opcją wypożyczenia. Trzymamy kciuki, że jeszcze zdoła się odbudować.
Jesień Hansena w liczbach:
Mecze: 9
Minuty: 105
Gole: 1
Asysty: 0
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Index: 195
Wygrane pojedynki: 41%
Dokładność podań: 79%
Podania kluczowe: 0,00/mecz
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 6,00
88. IGNACY DAWID
Tak, jak w przypadku Filipa Zawadzkiego, Dawid znalazł się dwukrotnie na ławce, z tą różnicą, że te dwa razy miały miejsce w lidze. Nie zagrał w tym sezonie, ani minuty w pierwszym zespole.
Jesień Dawida w liczbach:
Mecze: 0
Minuty: 0
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Index: brak
Wygrane pojedynki: brak
Dokładność podań: brak
Podania kluczowe: brak
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: brak
92. FABIO NUNES
Miał świetny początek, ale kontuzja zatrzymała jego pędzący rozwój. Portugalczyk genialnie wyglądał z przodu, nie bał się wchodzić w pojedynki „1 na 1”, ale też solidnie wyglądał z tyłu. Dziennikarze Canal+, mimo zaledwie dziewięciu rozegranych meczów znaleźli dla niego miejsce w gronie pięciu najlepszych lewych wahadłowych. Miał czwarty najwyższy procent wygranych pojedynków spośród wszystkich piłkarzy Ekstraklasy. Miejmy nadzieję, że wiosną nie będzie widać śladu po kontuzji i wskoczy na obroty, które zaprezentował jesienią.
Jesień Nunesa w liczbach:
Mecze: 9
Minuty: 723
Gole: 0
Asysty: 1
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Index: 223
Wygrane pojedynki: 62%
PPO*: 15,00/mecz
Dokładność podań: 78%
Podania kluczowe: 1,33/mecz
Piłkarz meczu: 1
Ocena WTM: 6,50
* Przejęcia, przechwyty, ddbiory
Dla mnie największym rozczarowaniem jest Letniowski. 17 meczów 0 goli 1 asysta. Nikt nie zrobił mniej grając tyle meczów. Najlepszy oczywiście Hanousek. Bardzo liczę na Sehu. Mam nadzieję, że młody Albańczyk wraz z Markiem pokażą wiosną ogromną siłę w środku pomocy.
Jak można pisać przy Sypku że gość ma 21 lat i za szybko wszedł do grania w ekstraklasie. Ludzie to kiedy będzie czas, w Katarze grają chłopaki po 18 – 19 lat to co oni mają powiedzieć. Jak Sypek jest za cienki na naszą marną ekstraklasę to trzeba go wypożyczyć albo do rezerw dać bo zawodnik w wieku 21 lat trenujący w szkółce pilkarskiej powinien już coś potrafić.
Sama prawda……jak przepis o młodzieżowcu.
Spokojnie, będzie gotowy jak będzie miał 30 lat he he he
Jak się okazuje, skreślony daniela nie odstaje za bardzo od „najlepszych” jeśli chodzi o gole i asysty