Podsumowanie 1. kolejki Ekstraklasy

22 lipca 2024, 21:06 | Autor:

Inauguracyjna kolejka Ekstraklasy w sezonie 2024/2025 już za nami. Zakończyło ją poniedziałkowe starcie w Mielcu, ale w weekend grano także na ośmiu innych stadionach. Pierwszym liderem została Pogoń Szczecin, natomiast widzewiacy zajmują 7. miejsce.

Rozgrywki zaczęły się od spodziewanego zwycięstwa Jagiellonii Białystok. Obrońcy tytułu wystawili jednak cierpliwość swoich kibiców na próbę, ponieważ pierwszego gola w meczu z Puszczą Niepołomice strzelili dopiero w 78. minucie. Stanęło na dwubramkowym triumfie i odetchnięciu z ulgą. Mniej powodów do zadowolenia miała publiczność we Wrocławiu, gdzie dzień kończył wicemistrz. Śląsk nieoczekiwanie musiał gonić wynik w spotkaniu Lechią Gdańsk ostatecznie tylko remisując 1:1.

Drugi z beniaminków – GKS Katowice – zaczął sobotnie granie i skończył pojedynek z Radomiakiem Radom bez punktów. Bohaterem meczu był Leonardo Rocha, zdobywca obu bramek dla gości. Dubletem popisał się także czołowy strzelec poprzedniej kampanii, Efthymis Koulouris. Do dwóch trafień Greka trzecie dołożył debiutujący w elicie 20-letni Kacper Łukasiak i „Portowcy”spokojnie ograli Koronę Kielce, zostając pierwszym liderem. Długo na otwarcie wyniku musieli czekać też fani Legii Warszawa. Mimo gry w osłabieniu po czerwonej kartce, Zagłębie Lubin potrafiło utrzymać remis do 86. minuty. Legioniści w końcówce starcia zadali jednak dwa ciosy i zgarnęli komplet punktów.

Również w Krakowie rozstrzygające trafienie zaliczone zostało na finiszu. Zanosiło się, że Piast Gliwice okaże się lepszy od apatycznie grającej Cracovii, ale w 90. minucie „Pasy” zdołały wyrównać. Na wysokości zadania stanęli zawodnicy Lecha Poznań, którzy wypunktowali Górnika Zabrze, a w ostatnim niedzielnym meczu identycznie swój cel zrealizował Raków Częstochowa. Piłkarze wracającego na trenerską ławkę Marka Papszuna wygrali w Lublinie.

Zakończenie premierowej kolejki miało miejsce w Mielcu, gdzie łodzianie nie przegrali od 1989 roku. Seria trwa nadal, ale pełni radości nie ma, bo udało się wywalczyć tylko punkt.