Piast lepszy w dokończonym spotkaniu

12 marca 2024, 20:42 | Autor:

We wtorkowe popołudnie rozegrane zostało przerwane spotkanie 17. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Puszczą Niepołomice.

Pierwotnie miał się odbyć 2 grudnia w Gliwicach. Wówczas sędziowie spróbowali rozegrać spotkanie, ale plan storpedował gęsto padający śnieg i grę wstrzymano po niecałym kwadransie. Ponieważ w pierwotnym terminie mecz się rozpoczął, dziś został wznowiony nie od pierwszej minuty, lecz ze stanem 14:30 na zegarze.

Rozegrano zatem pół godziny pierwszej połowy i całą drugą odsłonę. Mecz rozpoczął się nie od środka, lecz od wrzutu z autu dla Puszczy, na którym skończył się w grudniu. Znacznym utrudnieniem były ograniczenia kadrowe. W zimowym okienku odeszli przecież niektórzy piłkarze, a z tych sprowadzonych nie można było skorzystać. Cofnięty został również stan żółtych kartek.

Dokończona pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy częściej atakowali i mieli przewagę nad gośćmi z Niepołomic. Gliwiczanie długo próbowali sforsować defensywę niepołomiczan i ostatecznie udało im się to w samej końcówce. Do siatki trafił Jorge Felix i do przerwy Piast prowadził jedną bramką.

Druga połowa była już bardziej wyrównana, goście dążyli do wyrównania, lecz byli nieskuteczni. Wynik do ostatniej minuty nie uległ już zmianie i w dokończonym meczu trzy punkty zostały w Gliwicach. Dzięki wygranej Piast awansował na 12. miejsce w tabeli.

Piast Gliwice – Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)