Orkan Buczek – Widzew II Łódź 3:3 (1:1)

7 czerwca 2024, 18:07 | Autor:

Kosztowną stratą punktów zakończył się dzisiejszy mecz rezerw Widzewa Łódź. Podopieczni Michała Czaplarskiego w pewnym momencie prowadzili już z Orkanem Buczek 3:1, jednak w 87. minucie rywale zdołali wyrównać na 3:3. Remis w tym meczu znacznie komplikuje kwestię awansu do III ligi.

Od początku spotkania obie ekipy starały się przedostać pod bramkę rywala. Pierwszą dogodną okazję mógł mieć w 7. minucie Orkan. Wówczas z rzutu wolnego dogrywał  Łukasz Matuszczyk, jednak dograna futbolówka przeszła całe pole i opuściła boisko. Trzy minuty później w pole karne rywali wpadł Kamil Andrzejkiewicz, ale nie zdołał dobrze wykończyć akcji. W 15. minucie próby strzału podjął się z kolei Kamil Tlaga, lecz fatalnie przestrzelił. W kolejnych minutach to Widzew operował piłką na połowie rywali. Znów bardzo bliski skierowania piłki w światło bramki był Andrzejkiewicz, ale posłał piłkę obok słupka. Ataki Widzewa w końcu musiały przynieść efekt. W 21. minucie w ple karne wrzucał Kurzawa i po zamieszaniu w polu karnym piłkę do własnej bramki skierował Niciak.

W 28. minucie Widzew mógł prowadzić 2:0. W pole karne wpadł Wiktor Preuss, który położył jednego z rywali, jednak jego strzał został zablokowany. Próbował jeszcze dobijać, lecz i tym razem na linii strzału stanął jeden z defensorów. Po kilku minutach gospodarze mogli odpowiedzieć, ale po akcji lewą stroną boiska wszystko wyjaśnił Jakub Mistygacz. Niestety, w 34. minucie w pole karne wpadł Łukasz Rakowski, natomiast powstrzymać  próbował go Tlaga. Sędzia odgwizdał jednak faul i podyktował jedenastkę. Do próby podszedł Berłowski i lekkim strzałem w prawy róg bramki dał swojemu zespołowi wyrównanie. W ostatnich dziesięciu minutach RTS próbował przedostać się w pole karne, jednak brakowało konkretów. W samej końcówce szanse notowali jeszcze Kamil Mizera i Marcin Kozłowski. Oba strzały powędrowały jednak nad poprzeczką i do przerwy utrzymał się wynik remisowy.

Do drugiej połowy goście przystąpili z jedną zmianą w składzie – Leona Madeja zastąpił Marcel Przybylski. Widzewiacy szybko mogli ponownie objąć prowadzenie. Bardzo dobrym podaniem do wbiegającego w pole karne Kurzawy popisał się Andrzejkiewicz, jednak strzał został obroniony przez bramkarza. Po chwili dużo zamieszania pod bramką Mistygacza zrobił Orkan – na szczęście zakończyło się tylko na strachu. W 53. Minucie udało się wyjść na prowadzenie. Ernest Kurzawa kapitalnie uruchomił wtedy Preussa, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza. W 62. minucie sztab Widzewa dokonał drugiej zmiany – Huberta Lenarta zastąpił Damian Pokorski.

Błyskawicznie po tej zmianie padła bramka na 3:1. W 63. minucie świetną pracą w pressingu wykazał się Preuss, który wyłuskał piłkę spod nóg golkipera, zbiegł do środka i wykończył atak. W kolejnych minutach RTS dalej nacierał, ale niestety niespodziewanie to miejscowi złapali kontakt. W 68. minucie po stałym fragmencie do główki najlepiej wyskoczył Grzegorz Kowalski i zrobiło się 3:2. Później można było się jedynie dziwić, że łodzianie nie podwyższyli prowadzenia. Dwukrotnie z bliska nieskutecznie główkował Tanżyna, raz natomiast uderzał Pokorski. Niewykorzystane okazje mogły się zemścić, bowiem w 80. minucie rozkojarzenie obrony wykorzystał Berłowski i główkował z bliska. Na szczęście na posterunku stał Mistygacz. W ostatnich minutach na boisku było sporo nerwów i niestety – Orkan doprowadził do wyrównania. W 87. minucie piłkę na własnej połowie stracił Plichta, dopadł do niej Norbert Dregier i pięknym strzałem wyrównał na 3:3.

W ostatnich minutach łodzianie starali się przechylić szalę zwycięstwa za swoją korzyść, jednak remisowy wynik nie uległ już zmianie. Strata punktów w tym meczu znacznie utrudnia walkę o awans do III ligi. W środę kluczowy mecz – na Łodziankę przyjedzie Sokół Aleksandrów Łódzki,

35′ Berłowski (k), 68′ Kowalski, 87′ N. Dregier – 21′ Niciak (s), 53′, 63′ Preuss