Młodzi widzewiacy z kolejnymi występami w reprezentacji

20 października 2024, 18:05 | Autor:

Tobiasz Nowakowski i Jan Głąb mają za sobą kolejne występy w reprezentacji Polski U-15. Podopieczni Rafała Lasockiego wygrali z Luksemburgiem w ostatnim meczu turnieju UEFA Development 2:0, a dwaj reprezentanci Widzewa zaliczyli cenne minuty w narodowych barwach.

Kilka dni temu obaj widzewiacy zaliczyli debiuty w reprezentacji w meczu przeciwko ŁotwieNowakowski zwieńczył swój występ bramką, natomiast Głąb rywalizował z opaską kapitańską. Trener Lasocki docenił występy widzewiaków i dziś znów dał im szansę gry w wyjściowym składzie przeciwko rówieśnikom z Luksemburga.

Jan Głąb spędził na murawie pierwsze 45 minut, gdy Polacy prowadzili 1:0. W drugiej połowie w jego miejscu zameldował się Przemysław Mazan. Tobiasz Nowakowski miał okazję biegać z orzełkiem na piersi przez pełne 90 minut. Tuż po zmianie stron drugą bramkę dla gospodarzy strzelił Adam Garwoliński.

Polacy ostatecznie wygrali z Luksemburgiem 2:0, kończąc jednocześnie turniej UEFA Development, w którym udało się triumfować

Polska U-15 – Luksemburg U-15 2:0 (1:0)
19′ Mrowiński, 47′ Garwoliński