ŁKS III Łódź – Widzew II Łódź 0:1 (0:1)

7 września 2024, 13:40 | Autor:

Derby dla Widzewa! Rezerwy czerwono-biało-czerwonych mają za sobą trudny, ale wygrany mecz z ŁKS III Łódź. Widzewiacy jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie, ale nie byli w stanie zdobyć kolejnej bramki. W drugiej połowie obie ekipy miały swoje okazje, ale pod koniec Widzew musiał radzić sobie z grą w osłabieniu. RTS dopiął jednak swego i skromnie wygrał przy Minerskiej 1:0!

Tak jak można było się spodziewać, trzeci zespół ŁKS otrzymał wsparcie z drugoligowych rezerw. W wyjściowej jedenastce zameldowali się Lamine Coulibaly, Mateusz Książek, Alan Siwek i Yuya Kamon. W składzie Widzewa nie odnotowaliśmy zaskakujących zmian. W bramce szansę gry od pierwszej minuty dostał Oliwier Józwik, a asekurowali go Jakub Grzejszczak, Maksymilian Śmiechowski, Daniel Tanżyna i Marcin Kozłowski. Wyżej zostali ustawieni Filip Przybułek i Leon Madej. Trójkę ofensywnych pomocników utworzyli Maciej Kazimierowicz, Kajetan Radomski i Taras Kostewski, a na szpicy ustawiony został najlepszy strzelec Widzewa IIDaniel Gryzio.

Od początku spotkania to widzewiacy dłużej utrzymywali się przy piłce. Groźnie zrobiło się już w 4. minucie. Wówczas głową uderzał Daniel Tanżyna, ale piłka minimalnie minęła poprzeczkę. W kolejnych minutach obie drużyny szukały wypadów pod bramkę rywali, ale przez kilkanaście minut niewiele działo się przy ul. Minerskiej. W 16. minucie impas mógł przełamać Kajetan Radomski, który dobrze wyskoczył do piłki dośrodkowanej przez Kazimierowicza, ale w ostatniej chwili strącił ją obrońca. Z upływem czasu RTS był coraz bliżej zdobycia bramki. W 19. minucie za głowę złapał się Taras Kostewski. Ukrainiec dynamicznie ruszył lewym skrzydłem, a po otrzymaniu piłki od Przybułka, strzelił z pierwszej piłki, lecz obił słupek. To, co nie udało się Kostewskiemu, dwie minuty później wyszło jemu niedoszłemu asystentowi. W 21. minucie z rzutu wolnego w pole wrzucał Kazimierowicz. Tam jako pierwszy głową uderzał Tanżyna, ale bramkarz zdołał to obronić. Był już jednak bezradny wobec strzału Przybułka, który otworzył wynik meczu.

Po wyjściu na prowadzenie impet widzewiaków znacznie zmalał i to gospodarze ruszyli na połowę Widzewa. W 24. minucie jeden z miejscowych sprawdził czujność Józwika, ale ten wywiązał się z zadania bez zarzutów. Dwie minuty później czerwono-biało-czerwoni dostali poważne ostrzeżenie. Po dograniu ze skrzydła podręcznikowo głową piłkę do siatki skierował Lamine Coulibaly. Radość nie trwała jednak długo, ponieważ sędzia boczny wskazał spalonego. W kolejnych fragmentach gra była już dużo bardziej wyrównana, ale dalej trzeba było uważać ma ataki rywali. W 31. minucie w Coulibaly znów znalazł się w świetnej sytuacji, ale górą był Józwik. Pod koniec pierwszej połowy strzały oddawali jeszcze Gryzio i Mateusz Wzięch. Snajper Widzewa miał również okazję w 44. minucie, gdy huknął jak z armaty i Tomasz Kucharski z dużym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Do drugiej części meczu trener Czaplarski desygnował do gry Damiana Pokorskiego, który zastąpił Grzejszczaka. Po zmianie stron to ŁKS śmielej ruszył do ataku. Znów aktywny był Coulibaly, który na samum początku posłał piłkę tuż nad spojeniem. W kolejnych minutach oglądaliśmy kilka groźniejszych zgrań ŁKS, ale stojący między słupkami Józwik nie musiał interweniować. W 53. minucie odpowiedzieć mogli widzewiacy. Wbiegającego w pole Kazimierowicza dobrze wypatrzył Kozłowski. Doświadczony piłkarz po otrzymaniu piłki nie zdołał jednak pokonać Tomasza Kucharskiego. W tym fragmencie spotkania w szeregach gości było sporo chaosu, co utrudniało kreowanie kolejnych sytuacji. W 65. minucie strzał odnotował Yuya Kamon, po chwili natomiast Józwik musiał obronić strzał Patryka Grabowskiego.

Widząc, jak przebiegają boiskowe wydarzenia przy jednoczesnym niskim prowadzeniu Widzewa, trener Czaplarski wprowadzał do gry kolejnych zawodników. W 71. minucie za Kostewskiego na placu gry zameldował się Jakub Welter. Po chwili do gry wszedł również Kuba Nawrocki. Te zmiany wprowadziły w grze RTS nieco polotu w grze. Okazje strzeleckie notowali bowiem Welter i Kazimierowicz, ale wynik się nie zmienił. Niestety, w 79. minucie nieodpowiedzialnie zachował się Kajetan Radomski, który faulował rywala i obejrzał drugą i w konsekwencji czerwoną kartkę. W końcówce widzewiacy musieli się już zatem skupić głównie na bronieniu wyniku. ŁKS centrował i oddawał pojedyńcze strzały, ale czujność obrońców zapobiegała zmianie wyniku.

Po nerwowej końcówce i doliczonym czasie gry sędzia zakończył mecz przy niezmienionym wyniku. Rezerwy Widzewa Łódź pokonały przy ul. Minerskiej ŁKS III Łódź 1:0. W następnej kolejce podopieczni trenera Czaplarskiego zmierzą się z KS Kutno.