Kozlovsky przesiedział mecz na ławce

12 października 2024, 09:17 | Autor:

Zgodnie z przewidywaniami, Samuel Kozlovsky musiał obejść się smakiem i całe piątkowe spotkanie reprezentacji Słowacji ze Szwedami obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. Większą szansę na grę widzewiak będzie miał w poniedziałek.

Dla lewego obrońcy sukcesem jest już same powołanie do drużyny narodowej, drugie w odstępie miesiąca. Przy poprzednim zgrupowaniu zawodnik Widzewa nie pojawił się na boisku przy okazji pierwszego meczu swojego zespołu w Lidze Narodów, ale w drugim starciu wszedł do gry w doliczonym czasie. Był to jego debiut w reprezentacyjnych barwach. Teraz scenariusz może się powtórzyć, ponieważ rywalem numer dwa Słowaków będzie dużo niżej notowana ekipa, co może zmotywować selekcjonera Francesco Calzonę do sięgnięcia po większą liczbę dublerów. A taką pozycję ma póki co Kozlovsky.

Wracając do piątkowego starcia, zaczęło się ono źle dla gospodarzy, którzy po 32 minutach przegrywali w Bratysławie już 0:2. Zdołali jednak zdobyć kontaktowego gola tuż przed przerwą, a w drugiej połowie doprowadzili do remisu, który utrzymał się do końcowego gwizdka. Co ciekawe, przy obu słowackich trafieniach asysty zaliczyli znani z gry w Ekstraklasie przed laty pomocnicy Ondrej Duda i Lukas Haraslin. Z kolei w składzie goście znalazł się aktualny piłkarz Lecha Poznań Alex Douglas i były jego gracz Jesper Karlstrom.

W poniedziałkowy wieczór Słowacja zagra na wyjeździe z Azerbejdżanem. Czy z Kozlovskym na boisku? Trzymamy kciuki!