Jagiellonia nie pomogła przegrywając w Bielsku-Białej

1 maja 2014, 19:56 | Autor:

Podbeskidzie

W czwartkowy wieczór zainaugurowana została 32 kolejka T-Mobile Ekstraklasy. W meczu grupy spadkowej Podbeskidzie wygrało kolejne spotkanie pokonując 2:1 Jagiellonię Białystok. Dla bielszczan zwycięstwo oznacza awans aż na 10 miejsce w tabeli.

Po pierwszej połowie na zegarze widniał bezbramkowy remis, ale chwilę po wznowieniu gry gospodarze otworzyli wynik. W 51 minucie gry bramkę dla Podbeskidzia zdobył Błażej Telichowski, a 10 minut później na 2:0 podwyższył Marek Sokołowski. Jagiellonia odpowiedziała tylko jednym trafieniem – w 88 minucie kontaktową – i jak się później okazało – honorową bramkę strzelił Dani Quintana.

Tym samym podopieczni Leszka Ojrzyńskiego uciekają od strefy spadkowej na 7 punktów, a Widzew traci do „Górali” już 10 oczek i może chyba zapomnieć o dogonieniu tego przeciwnika. W bliższym zasięgu pozostaję na ten moment tylko Zagłębie i Piast. Pozostałe mecze grupy spadkowej w sobotę, niedzielę i poniedziałek.