I. Dawid: „Pracuję ciężko i czuję, że jestem w dobrej formie”

9 listopada 2023, 16:30 | Autor:

Widzew Łódź pewnie awansował do 1/8 finału Pucharu Polski, pokonując na wyjeździe Wisłę Puławy 4:1. Choć show tego pojedynku skradli Jordi Sanchez i Fabio Nunes, na boisku wyróżnił się także Ignacy Dawid, który rozegrał pierwsze 45 minut tego pojedynku. Co młody widzewiak powiedział po zakończeniu spotkania.

Dla Dawida był to pierwszy występ w czerwono-biało-czerwonych barwach od pierwszej minuty. Zawodnik w grze czuł się bardzo dobrze, co w dużej mierze zawdzięcza ciężkiej pracy. „Dzisiaj czułem się dobrze na boisku. Pracuję ciężko i czuję, że jestem w dobrej formie. Mam też nadzieję, że w przyszłości będę dostawał więcej okazji do występów” – usłyszeliśmy niedługo po ostatnim gwizdku arbitra.

W oczach wielu obserwatorów wychowanek akademii był jedną z jaśniejszych postaci na placu gry. Pomocnik nieraz mądrze rozprowadzał akcje i potrafił przerwać wyjścia rywali. Pojawiła się nawet szansa na zdobycie gola. Jak wyglądało to z perspektywy samego zainteresowanego? „Lepiej czułem się w tych fragmentach meczu, gdy mogłem zagrać coś do przodu. Wiem, że moje warunki fizyczne nie są najlepsze, ale potrafię się prawidłowo ustawić, aby skutecznie odebrać piłkę. Mój cel był taki, żeby dobrze wejść w to spotkanie i dać kilka dobrych podań. Uważam, że z minuty na minutę było coraz lepiej. Była nawet okazja, żeby strzelić bramkę, ale jak widać będę musiał się o to postarać następnym razem” – usłyszeliśmy.

Choć łodzianie prowadzili do przerwy 4:0, pierwsze kilkanaście minut nie zwiastowało tak optymistycznego rezultatu. „Myślę, że po piętnastu minutach chyba nikt nie przypuszczałby, że ta pierwsza połowa zakończy się wynikiem 4:0. Uważam, że zespół potrzebował trochę czasu, żeby wejść w ten rytm meczowy. Efekty tego wejścia mogliśmy zobaczyć po ostatnim gwizdku pierwszej połowy” – zakończył Ignacy Dawid.