Futsal: Porażka z wyżej notowanym rywalem

14 października 2024, 13:02 | Autor:

Kolejne spotkanie w Futsal Ekstraklasie mają za sobą piłkarze Widzewa. Podopieczni Marcina Stanisławskiego mierzyli się w Gliwicach z Piastem. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gliwiczan 7:1.

Lepiej spotkanie zaczęli gospodarze, którzy już siedemnastej sekundzie objęli prowadzenie a Kamila Izbiańskiego precyzyjnym strzałem pokonał Edgar Varela. Po tej akcji zawodnicy Piasta założyli wysoki pressing i nadziali się na szybką kontrę widzewiaków. W czwartej minucie do remisu doprowadził Filip Vaktor. Na zawodnikach z Gliwic nie zrobiło to jednak wrażenia, którzy cały czas atakowali, lecz byli mocno nieskuteczni. W poprzeczkę trafił m.in. Breno Bertoline.

Co nie udało się jemu, udało się Viniciusowi, który przymierzył idealnie obok lewego słupka. Trener widzewiaków zdecydował się w tym momencie na grę w przewadze, lecz grę wciąż kontrolowali gospodarze. W 18. minucie Izbiański faulował w polu karnym, na szósty metr podszedł Rodrigo Dasajew i pewnie wpakował piłkę do siatki. W pierwszej połowie do siatki trafił jeszcze Miguel Pegacha i Piast prowadził 4:1.

Druga połowa ponownie rozpoczęła się od ataków gliwiczan. Próbował strzelać Dill, ale nie zdołał pokonać golkipera łodzian. Po chwili Dill zanotował piękną asystę. Gospodarze ładnie rozegrali akcję a do bramki trafił Vinicius. Kolejne sytuacje kreowali zawodnicy Piasta i w 23. minucie kolejnego gola zdobył Dill. Trzy minuty później mieliśmy już 7:1 dla Piasta a do siatki piłkę skierował Graca.

Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i Piast Gliwice pokonał drużynę Widzewa Łódź 7:1. Szansa na przełamanie dla widzewiaków już w sobotę, gdy w hali przy ul. Małachowskiego zagrają z Dremanem Opole Komprachcice.

Piast Gliwice – Widzew Łódź 7:1 (4:1)
1′ Varela, 10′, 21′ Vinicius, 18′ Dasajew (k), 18′ Pegacha, 23′ Dill, 26′ Graca – 4′ Vaktor