Futsal: Nieudana inauguracja w stolicy

2 września 2024, 22:45 | Autor:

Nieudaną inaugurację sezonu w Futsal Ekstraklasie mają za sobą futsaliści Widzewa Łódź. Podopieczni Marcina Stanisławskiego udali się na wyjazdowy mecz do Warszawy, gdzie zmierzyli się z tamtejszą Legią. Niestety, to gospodarze okazali się wyraźnie lepsi w tym spotkaniu i pokonali widzewiaków aż 5:0.

Kilka tygodni temu łodzianie mieli okazję mierzyć się z Legią w sparingu. Już wtedy nie było łatwo, ponieważ ekipa z Warszawy wygrała 5:2. Starcie o stawkę zaczęło się dla czerwono-biało-czerwonych źle. Już w 5. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, a łódzkiego bramkarza pokonał Rui Carlos Pinto. Przed przerwą Widzew usilnie dążyli do wyrównania, ale w 20. minucie niestety to Wojskowi strzelili gola do szatni – na listę strzelców wpisał się Andre Luiz Silva.

Po zmianie stron przez dłuższy czas wynik się nie zmieniał, a na kolejne, niestety dla widzewiaków negatywne emocje, musieliśmy czekać do ostatnich dziesięciu minut – dokładnie w 33. zrobiło się 3:0 po tym, jak akcję wykończył Victor Gonzalo. Niestety, nie był to koniec trafień, ponieważ trzy minuty później ponownie na listę strzelców wpisał się Silva. W 37. minucie mecz de facto zamknął Michał Klaus, zdobywając bramkę na 5:0.

Widzewiacy wyraźnie ulegli stołecznej drużynie 0:5. W następnej kolejce nadarzy się okazja do rehabilitacji na wyjazdowym meczu z ekipą FC Toruń.

Legia Warszawa – Widzew Łódź 5:0 (2:0)
5′ Pinto, 20′, 36′ Silva, 33′ Gonzalo, 37′ Klaus