Futsal: Dreman rzutem na taśmę wygrywa z Widzewem

20 października 2024, 13:21 | Autor:

Nie było happy endu we wczorajszym meczu futsalistów Widzewa Łódź. Podopieczni Marcina Stanisławskiego toczyli zacięty bój z Dremanem Opole, ale po golu straconym  w ostatniej minucie, przegrali to spotkanie 2:3. Starcie to było oficjalnym zakończeniem kariery Daniela Krawczyka.

Legenda nie tylko widzewskiego, ale polskiego futsalu już przed meczem została uhonorowana przez włodarzy sekcji, a także przez zawodników obu drużyn, którzy przywitali legendę szpalerem. Sam mecz nie rozpoczął się jednak zbyt dobrze dla Widzewa, ponieważ w 7. minucie Dreman objął prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Brayan Parra Toloza. Na szczęście przeciwnicy nie prowadzili zbyt długo, ponieważ już w 12. minucie wyrównującego gola zdobył Adrian Ramirez. Do końca pierwszej połowy obie ekipy szukały swoich szans, ale wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron dość długo musieliśmy czekać na kolejne bramki. W 30. minucie do ataku ruszyli goście i niestety swój atak dobrze wykończył Felipe De Freitas dając swojej drużynie prowadzenie. Dreman nie cieszył się z niego zbyt długo, bowiem jeszcze w tej samej minucie do bramki trafił Yvaaldo Gomes, doprowadzając do remisu 2:2. Końcówka była bardzo emocjonująca, ale niestety – w 40. minucie do siatki trafił Rac Molins i ustali wynik tej konfrontacji.

Futsaliści Widzewa po utracie bramki w ostatniej minucie przegrali u siebie z Dremanem 2:3. W następnej kolejce czerwono-biało-czerwoni zmierzą się z Gwiazdą Ruda Śląska.

Widzew Łódź – Dreman Opole 2:3 (1:1)
12′ Ramirez, 30′ Gomes – 7′ Parra Toloza, 30′ De Freitas , 40′ Molins

Izbiański – Kucharski, Medon, Szypczyński, Vaktor

Rezerwowi: Dąbrowski – Gomes, Jaśkiewicz, Krawczyk, Melo, Milczarek, Nehela, Ramirez

Trener: Marcin Stanisławski