Dwóch widzewiaków pokaże się w Europie?

11 października 2024, 13:03 | Autor:

Trwa tydzień, w którym kibice Widzewa pozbawieni są ligowych emocji ze względu na przerwę w Ekstraklasie, spowodowaną meczami drużyn narodowych. Dziś nadarzyć się może jednak okazja do przerwania nudy, bo na europejskiej scenie wystąpić może dwóch graczy RTS.

Na październikowe spotkania reprezentacyjne powołanych zostało dwóch zawodników czerwono-biało-czerwonych i w obu przypadkach właśnie w piątek zaplanowano pierwsze z dwóch starć w tym okresie. Pierwszy szansę występu będzie miał Marcel Krajewski, ponieważ polski zespół do lat 20 rozegra dziś drugie starcie w ramach rozgrywek Elite League. Ich rywalem będą rówieśnicy z Niemiec, którzy mają za sobą już dwa zwycięstwa: 3:0 z Włochami oraz 3:2 z Rumunią. Biało-czerwoni zaliczyli jak na razie jedną potyczkę, ulegając Portugalii 1:2. Obrońca zagrał w niej w wymiarze 45 minut.

Później do gry wejdą drużyny seniorskie, a wśród nich reprezentacja Słowacji, która podejmie Szwedów w Lidze Narodów w dywizji C. Obie ekipy mają za sobie po dwa wygrane pojedynki, więc do bezpośredniej konfrontacji przystąpią z kompletem punktów. W szeregach gospodarzy znajduje się Samuel Kozlovsky, który przy okazji wrześniowych spotkań zaliczył epizodyczny debiut w narodowych barwach.

Zdecydowanie większe szanse na to, by pojawić się dziś na boisku, będzie mieć Krajewski, który przeciwko Portugalczykom wystąpił w podstawowym składzie i niewykluczone, że zagra od pierwszej minuty także teraz. Trudno natomiast przypuszczać, by Kozlovsky znalazł się w wyjściowej jedenastce słowackiej drużyny. Samo wejście na murawę jako zmiennik, byłoby już sporym wydarzeniem. Jedne i drugie zawody będzie można obejrzeć na żywo – mecz Polaków transmitowany będzie w internecie, Słowację ze Szwecją pokaże Polsat Sport.

Kolejne starcia z udziałem dwójki widzewiaków odbędą się w przyszłym tygodniu. W poniedziałek Słowacy zagrają na wyjeździe z Azerbejdżanem, a we wtorek Polska U-20 w Łomży podejmować będzie Turków.