Debiuty widzewiaków w U-15. Jeden z opaską, drugi z golem!

17 października 2024, 15:53 | Autor:

W czwartkowe popołudnie reprezentacja Polski do lat 15 zmierzyła się w Nakle nad Notecią z rówieśnikami z Łotwy w ramach rozgrywek UEFA Development. W wyjściowym składzie gospodarzy znalazło się dwóch piłkarzy Widzewa, którzy pomogli rozbić rywala aż 9:3!

Dla Jana Głąba oraz Tobiasza Nowakowskiego (na zdjęciu) były to debiuty w narodowych barwach. Dwa dni temu biało-czerwoni spotkali się z Czarnogórą, rozbijając ją aż 7:1, ale dwójka widzewiaków w tamtym starciu nie wzięła udziału. Selekcjoner kadry Rafał Lasocki przewidział ich występ właśnie na dziś, a dodatkowo powierzył Głąbowi opaskę kapitańską! W 7. minucie wynik zawodów otworzył po solowej akcji Adam Garwoliński z Fase Szczecin, a kilkadziesiąt sekund później Nowakowski idealnie wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego, podwyższając prowadzenie! W 38. minucie ponownie piłkę do siatki posłał Garwoliński, kompletując hattrick jeszcze przed przerwą, a trafienia te rozdzielił gol Jonathana Nsangou z Evertonu.

W drugiej połowie Garwoliński trafił po raz czwarty i piąty, a Nsangou zaliczył dublet. Z bramek cieszyli się także rywale, którzy trzykrotnie pokonali polskiego golkipera. Rezultat spotkania ustalił w 85. minucie Aleksander Rodzeń z Salosu Szczecin. Obaj piłkarze Akademii Widzewa spędzili na murawie pełne dziewięćdziesiąt minut.

Po dwóch meczach Polacy prowadzą w tabeli z kompletem punktów i stosunkiem bramek 16:4. Za trzy dni zagrają jeszcze w Sicienku z Luksemburgiem, choć ciężko przewidywać, czy przedstawiciele RTS znów pojawią się na murawie.

Polska U-15 – Łotwa U-15 9:3 (5:0)
7′, 38′, 42′, 47′, 68′ Garwoliński, 9′ Nowakowski, 40′, 81′ Nsangou, 85′ Rodzeń