CLJ U-17: Zwycięstwo na start!

13 sierpnia 2024, 18:32 | Autor:

Od zwycięstwa swój sezon w Centralnej Lidze Juniorów rozpoczęli juniorzy młodsi Widzewa Łódź. W sobotę podopieczni Tomasza Kmiecika w inauguracyjnym meczu mierzyli się na własnym boisku z Escolą Varsovia i wygrali 2:1. Dwie bramki dla łodzian zdobył Oliwier Chałat.

Od samego początku tego spotkania to gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce i dążyli do zdobycia bramki. Nie trzeba było na nią długo czekać, bo już w 7. minucie piłkarze w czerwonych strojach cieszyli się z prowadzenia. Wówczas śmiało w pole karne wbiegł z piłką Jan Juśkiewicz i podał do Oliwiera Chałata, a ten pokonał bramkarza gości. Kilka minut później na listę strzelców chciał wpisać się Marcel Winciorek, lecz jego strzał zza szesnastki nie zagroził bramce. Groźnie pod warszawską bramką było również w 27. minucie, gdy uderzał Adam Podwalny. Mimo kilku wykreowanych okazji, kolejnych bramek jednak nie oglądaliśmy.

W miarę upływu czasu pod bramką Oliwiera Józwika swoje próbowała zdziałać Escola. Łódzki golkiper musiał wybronić uderzenie Gabriela Kasprowicza, po chwili natomiast odprowadził piłkę wzrokiem po niecelnej próbie jednego z rywali. W 40. minucie to Widzew wyprowadził jednak atak, po którym wręcz powinien prowadzić 2:0. Sam na sam z Filipem Pietrusińskim wyszedł wtedy Michał Jędraszczyk, ale napastnik nie zdołał umieścić piłki w siatce. W samej końcówce sytuacja ta mogła się zemścić, ponieważ to rywale, również po błędach łodzian, mieli dwie kapitalne okazje, ale na posterunku stał Józwik, dzięki czemu do przerwy RTS prowadził 1:0.

Do drugiej części spotkania podopieczni trenera Kmiecika przystąpili bez zmian w składzie. Początek drugiej połowy okazał się dla zespołu znakomity, ponieważ już w 47. minucie Widzew prowadził 2:0! Piłkę w pole karne znów zagrał Juśkiewicz, a tam ponownie świetnie spisał się Chałat, który podwyższył prowadzenie, notując swojego drugiego gola w tym meczu. Kilka minut później sztab gospodarzy zarządził pierwsze zmiany – na murawie pojawili się Filip Stępień i Kacper Prokopiak. Kolejną kapitalną sytuację widzewiacy mieli w 57. minucie, gdy dogrania Juśkiewicza nie wykorzystał Podwalny.

W kolejnych minutach na murawie meldowali się kolejni rezerwowi. Jeden z nich, dokładnie Mikołaj Kopko, szybko mógł zaliczyć świetne wejście, ale jego strzał dosłownie z linii bramkowej wybił defensor Escoli. Warszawianie również mogli zagrozić bramce Józwika, ale jeden z przeciwników posłał piłkę obok słupka. W ostatnich kilkunastu minutach pojedynku RTS starał się kontrolować przebieg gry. Były również okazję do zamknięcia meczu, jak choćby w 86. minucie, gdy po kontrze boczną siatkę zaliczył Kopko. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry zrobiło się bardziej nerwowo, bowiem Escola złapała kontakt po bramce Aleksandra Kowalskiego

Po tej sytuacji mecz szybko został przerwany, ponieważ poważnej kontuzji nogi doznał jeden z przeciwników. Po dłuższej przerwie Escola decydowała się nie dogrywać doliczonego czasu potyczki i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Widzewa. Po dobrej inauguracji sezonu, w następny weekend juniorzy młodsi udadzą się do Elbląga na mecz z tamtejszą Olimpią.

Widzew Łódź – Escola Varsovia 2:1 (1:0)
7′, 48′ Chałat – 90+1′ Kowalski

Józwik – Domański, Sopata, Tomasik (55′ Stępień), Juśkiewicz – Frontczak, Pyzia (66′ Głąb) – Podwalny (66′ Kopka), Chałat (79′ Sadziński), Winciorek (75′ Lewandowski) – Jędraszczyk (55′ Prokopiak)

Rezerwowi: Kostrzewski

Trener: Tomasz Kmiecik