CLJ U-17: Wyjazdowa porażka z Hutnikiem

2 września 2024, 17:31 | Autor:

Drugą z rzędu porażkę w Centralnej Lidze Juniorów ponieśli wczoraj juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Podopieczni Tomasza Kmiecika do przerwy remisowali na wyjeździe 1:1 z Hutnikiem Kraków, jednak po przerwie to rywale przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Po porażce z wyżej notowaną Legią Warszawa, widzewiacy przystąpili do starcia z będącym w środku tabeli Hutnikiem. Niestety, to piłkarze z Krakowa otworzyli wynik tego spotkania. W 17. minucie stojący między słupkami Wojciech Śmigiel musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Jakuba Skiby. Widzewiacy dążyli do wyrównania i udało się do niego doprowadzić w doliczonym czasie pierwszej połowy. Wówczas gola na 1:1 zdobył Adam Podwalny.

Do drugiej połowy, która miała zadecydować o tym, kto zgarnie trzy punkty, czerwono-biało-czerwoni przystąpili z jedną zmianą w składzie – miejsce Mikołaja Kopko zajął Marcel Winciorek. Później do gry wchodzili również kolejni rezerwowi, jednak żadna z wykreowanych sytuacji nie zakończyła się zdobyciem gola. W 57. minucie swego dopiął Hutnik, który po golu Kacpra Rzepki wyszedł na prowadzenie. Mimo prób, łodzianie nie zdołali już odwrócić losów tego pojedynku.

Juniorzy młodsi przegrali z Hutnikiem Kraków 1:2 i po czterech kolejkach zajmują w CLJ siódmą lokatę. W następnej kolejce Widzew zagra u siebie z SSM Wisłą Płock.

Hutnik Kraków – Widzew Łódź 2:1 (1:1)
17′ Skiba, 57′ Rzepka – 45+1′ Podwalny