CLJ U-17: Widzewiacy gromią w Elblągu!

19 sierpnia 2024, 18:13 | Autor:

Świetne rozpoczęcie sezonu w Centralnej Lidze Juniorów mają za sobą juniorzy młodsi. Po zwycięstwie w pierwszej kolejce, w drugiej serii gier podopieczni Tomasza Kmiecika rozbili na wyjeździe Olimpię Elbląg aż 7:0. Po dwóch kolejkach RTS otwiera tabelę zmagań!

Łodzianie od samego początku spotkania uzyskali przewagę, którą bardzo szybko udało się udokumentować bramką. Jak czytamy na stronie oficjalnej, w 10. minucie w pole karne wpadł Oliwier Chałat i został tam sfaulowany. Arbiter podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Marcel Winciorek. Rywale nie zdołali otrząsnąć się po tym golu, a było już 2:0! W 12. minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł Michał Jędraszczyk i umieścił piłkę w siatce.

Szybko strzelone dwie bramki nie zmieniły obrazu meczu i to goście dążyli do kolejnych trafień. W 23. minucie po raz drugi do protokołu meczowego wpisany został Jędraszczyk, który znów wyszedł sam na sam ze stojącym między słupkami Dawidem Maziarzem i pokonał go. Siedem minut później było już 4:0! Tym razem to Jędraszczyk wystawił piłkę Oliwierowi Chałatowi, a ten wzorowo wykończył akcję. Nie był to jednak koniec strzelania w pierwszej połowie. W 43. minucie rywali dobił jeszcze Jakub Tomasik, który po strzale z dystansu ustalił wynik pierwszej połowy na 5:0.

Mecz był już niemal zamknięty, dlatego sztab łodzian dawał szanse kolejnym zawodnikom. Do drugiej połowy RTS przystąpił z dwiema zmianami w składzie – na murawie pokazali się Adam Podwalny i Kacper Prokopiak, a kilka minut później do gry wszedł także Jan Głąb. W kolejnych minutach przewaga czerwono-biało-czerwonych dalej się utrzymywała, jednak bramki nie padały. Do gry wchodzili natomiast następni zawodnicy rezerwowi.

Podopieczni trenera Kmiecika nie zamierzali poprzestać na pięciu golach. W 81. minucie do bramki trafił Jan Juśkiewicz, natomiast w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wynik na 7:0 ustalił Prokopiak. Drużyna do lat 17 finalnie wygrała z Olimpią Elbląg aż 7:0, co pozwoliło awansować na pozycję lidera CLJ. W następnej kolejce widzewiaków czeka prestiżowa potyczka z obecnym wiceliderem – na Łodziankę przyjedzie Legia Warszawa.

Olimpia Elbląg – Widzew Łódź 0:7 (0:5)
10′ Winciorek (k.), 12′, 23′ Jędraszczyk, 30′ Chałat, 43′ Tomasik, 81′ Juśkiewicz, 90′ Prokopiak