CLJ U-15: Pewne zwycięstwo na Łodziance!

6 października 2024, 15:10 | Autor:

Kolejne trzy punkty w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów dopisali sobie trampkarze Widzewa Łódź. Podopieczni Macieja Grzegorego mierzyli się dziś z silną Polonią Warszawa i pokonali stołeczną ekipę 4:1! Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Alan Kwieciński.

Tydzień temu widzewiacy postawili się liderującej UKS Varsovii, remisując 2:2, a wczoraj zmierzyli się z będącą w czołówce Polonią. Jak czytamy na oficjalnej stronie klubu, potyczka zaczęła się od zdecydowanych ataków Widzewa. Już w 9. minucie mocno zza szesnastki uderzał Bartosz Sobiecki, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Później swoją okazję miał również Igor Mataśka, ale na posterunku był golkiper Polonii

W kolejnych fragmentach to właśnie goście zyskali na murawie przewagę, jednak na dłuższą metę nie byli w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji pod bramką Aleksandra Śliwińskiego. Dobra gra w obronie sprawiła, że to Widzew miał więcej konkretów na połowie rywala, gdzie swoje okazje notowali Marceli Wójcik i Mataśka. W 28. minucie w końcu udało się objąć prowadzenie. Wówczas po wrzutce z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Alan Kwieciński. Do przerwy RTS prowadził na Łodziance 1:0.

Po zmianie stron widzewiacy ruszyli do natarcia i od razu podwyższyli swoje prowadzenie! W 44. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kwieciński, który wykorzystał zamieszanie po strzale jednego z partnerów z rzutu wolnego. Goście z Warszawy byli rozbici i już cztery minuty później zrobiło się 3:0 dla gospodarzy. Znów bohaterem został Kwieciński, który wykorzystał sytuację, gdy wyszedł sam na sam z bramkarzem i pokonał go. W kolejnych minutach trener Grzegory wprowadził do gry rezerwowych – Karola Karwowskiego, Witolda Kobyłeckiego i Alana Kursę

W kolejnych minutach więcej piłką operowała Polonia, ale Czarne Koszule dalej nie były w stanie wpakować piłki do siatki za sprawą ofiarnie interweniującego Śliwińskiego, który wybronił dwa strzały. W 75. minucie było blisko kapitulacji, ale łódzkiego bramkarza po jednym z uderzeń uratowała poprzeczka. W 80. minucie goście w końcu zdołali strzelić honorowego gola, bowiem z rzutu wolnego Śliwińskiego pokonał Jakub Kozłowski. Nie był to jednak koniec strzelania. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się jeszcze Igor Mataśka.

Trampkarze Widzewa odnieśli bardzo cenne zwycięstwo 4:1. Widzewiacy zajmują po siedmiu kolejkach wysokie czwarte miejsce w tabeli CLJ. Za tydzień czerwono-biało-czerwoni udadzą się do Białegostoku na mecz z Jagiellonią.

Widzew Łódź – Polonia Warszawa 4:1 (1:0)
28′, 44′, 48′ Kwieciński, 80+2′ Mataśka – 80′ Kozłowski

Śliwiński – Sobiecki, Kwiatkowski, Nowakowski, Skrobała (52′ Karwowski) – Głąb, Wójcik – Mataśka, Kubisiak (52′ Kobyłecki), Kwieciński – Tomasik (60′ Kursa)

Rezerwowi: Muszyński – Tomaszewski

Trener: Maciej Grzegory