CLJ U-15: Cenny punkt przywieziony ze stolicy

1 października 2024, 11:00 | Autor:

Cennym punktem zakończył się sobotni mecz trampkarzy, którzy na co dzień rywalizują w Centralnej Lidze Juniorów. Podopieczni Macieja Grzegorego mierzyli się na wyjeździe z liderującą ekipą UKS Varsovia. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Nie ma wątpliwości, że mecz z Varsovią był dla łodzian nie lada wyzwaniem. Warszawska drużyna była przed tą kolejką jedyną drużyną, która nie straciła w dotychczasowych 5 seriach gier ani jednego punktu. Potyczka rozpoczęła szczęśliwie dla łodzian, bowiem w 9. minucie wynik otworzył Tobiasz Nowakowski. Z prowadzenia widzewiacy nie cieszyli się jednak zbyt długo. W 21. minucie gospodarze otrzymali jedenastkę, którą na gola zamienił Mikołaj Maćkowiak. W kolejnych minutach obie ekipy próbowały odmienić rezultat meczu, ale wynik już się nie zmienił.

Po zmianie stron przyjezdni ruszyli do ataku, by ponownie objąć prowadzenie w tym spotkaniu. Podopieczni trenera Grzegorego dopięli swego w 60. minucie, gdy warszawskiego bramkarza pokonał Karol Karwowski. Widzew mógł myśleć o wywiezieniu ze stolicy pełnej puli, ale niestety – w 78. minucie po raz drugi do siatki trafił Maćkowiak. Ponownie mieliśmy zatem rezultat remisowy, który do końca konfrontacji nie uległ już zmianie.

Widzewiakom udało się wywalczyć cenny punkt w starciu z liderem. Aktualnie czerwono-biało-czerwoni zajmują w tabeli CLJ wysokie czwarte miejsce. W następnej kolejce rywalem łodzian będzie Polonia Warszawa.

UKS Varsovia – Widzew Łódź 2:2 (1:1)
21′, 78′ Maćkowiak, 9′ Nowakowski, 60′ Karwowski