Futsaliści zakończą zasadniczą fazę rozgrywek

26 kwietnia 2025, 15:00 | Autor:

Ostatni mecz fazy zasadniczej Futsal Ekstraklasy rozegrają dziś futsaliści Widzewa Łódź. Podopieczni Marcina Stanisławskiego zagrają na wyjeździe z Futsalem Leszno, który zajmuje aktualnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Czy widzewiakom uda się sprawić niespodziankę przed zbliżającą się fazą play-off?

Czerwono-biało-czerwoni już w zeszłej kolejce rozstrzygnęli swoje losy w elicie. Wiemy już, że zespół zajmie w rozgrywkach ósme miejsce, a to oznacza, że w ćwierćfinale fazy play-off łodzianie zagrają z aktualnym liderem, czyli Piastem Gliwice, który jeszcze w tym sezonie nie przegrał. Mecz z wyżej notowaną drużyną z Leszna będzie dobrą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. Łatwo nie będzie, zwłaszcza że RTS będzie musiał poradzić sobie bez pauzującego za kartki Jeffersona Ortiza.

Futsal Leszno to bez wątpienia jedna z rewelacji rundy wiosennej. Podopieczni Tomasza Trznadla w ostatnich dziesięciu meczach zaliczyli aż osiem zwycięstw, raz zremisowali, a także raz stracili trzy punkty. Imponujący jest fakt, że zespół ten jako jeden z pierwszych od dłuższego czasu rozbił czołowy tercet ligi, pokonując w bezpośrednim pojedynku Rekord BielskoBiała i Constract Lubawa. Tak dobra dyspozycja sprawiła, że lesznianie awansowali na 3. miejsce w tabeli.

Mecz na pewno nie będzie łatwy, ale liczymy, że mimo utrudnień łodzianie pokażą się z dobrej strony przed nadchodzącą kluczową fazą sezonu. Mecz pomiędzy Widzewem Łódź a Futsalem Leszno rozpocznie się dziś o godz. 16:30. Transmisję przeprowadzi płatna platforma futsalekstraklasa.tv.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x