W niedzielę odsłonięto pomnik Jacka Machicńskiego

29 października 2024, 16:11 | Autor:

Bardzo ważna uroczystość miała miejsce kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem meczu Widzewa Łódź z Górnikiem Zabrze. Na łódzkim cmentarzu Doły, w Alei Zasłużonych odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika Jacka Machcińskiego. Trener doprowadził zespół do pierwszego Mistrzostwa Polski i rywalizował z nim w europejskich pucharach.

Dokładnie o godz. 10:00 przy grobie Machcińskiego, którego prochy pośmiertnie zostały przeniesione do głównej alei cmentarza, zgromadzili się działacze, byli piłkarze Widzewa oraz rodzina trenera. Podczas uroczystości głos zabierali m.in: właściciel klubu Tomasz Stamirowski, Andrzej Strejlau, a takżecórka szkoleniowca – Magdalena MachcińskaSzczepaniak. Na miejscu przemawiali również przedstawiciele województwa, kibiców Widzewa i stowarzyszenia Wielki Ruch.

Podczas uroczystości, którą przeprowadził spiker i rzecznik prasowy Widzewa Marcin Tarociński, podkreślono ogromny wpływ Machcińskiego na historię Widzewa. Nie zabrakło również wspomnień trenera i różnorakich anegdot. Co warto podkreślić, nowy pomnik jest poświęcony także żonie trenera – Urszuli, która zasłużyła się jako działaczka społeczna.

Dziękuje wszystkim, którzy są tutaj i tym, którzy znali moich rodziców. Dziękuję tym, którzy poświęcili ten piękny słoneczny dzień, aby być tutaj z nami. Nie może zabraknąć podziękowań dla tych, dzięki którym ten pomnik powstał – tutaj zwracam się zwłaszcza w stronę pana Tomasza Stamirowskiego, ale także w stronę całego klubu i stowarzyszenia. Muszę także podziękować kibicom Widzewa. Na tej trybunie, gdzie dzieje się najwięcej, jest napis You’ll Never Walk Alone. Stojąc tutaj mam właśnie takie poczucie i za to wszystkim serdecznie dziękuję” – usłyszeliśmy z ust córki szkoleniowca.

 

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztofpiastòw
23 dni temu

J. Machciński bardzo dobrym trenerem był.
I wielki sukces z nami osiagnął.
Jednaki niewiele młodych o nim wie,upamiętnienie jak najbardziej , pomnik? – nie wiem czy..
Ogólnie to się u nas moda na pomniki, tablice ,murale, sektory ,ulice,trybuny,zastrzega się numery,jakaś maskorka itd
Wszystko co TANIE i cieszy gawiedz. A poziom sportowy?, rozbudowa stadionu???? To już niekoniecznie,bo kosztuje .
Co będą upamiętniać kibice po nas???
Ludzie nie kupujcie tego, to ochłap. A T. Stamirowski za pieniądze klubu kupuje go dla siebie. Ile włozył swoich słucham?

Adriano_91
Odpowiedź do  Krzysztofpiastòw
23 dni temu

Tomek Stamirowski włożył więcej niż ty. Widać również po tobie twój poziom wykształcenia. Linia produkcyjna? Czy się do wózka widłowego doczlapales? Albo kierowca tira. Nie umniejszajac tym zawodom, jesteś pionkiem w grze biznesu. To co Tomek wniósł to nie tylko pieniądz ale sposób zarządzania. To jest wartość dużo większa niż chłopaku możesz sobie wyobrazić. Stamirowski uzdrowił wiele marek, dał im drugie życie właśnie swoimi poradami. Tutaj, w Widzewie otwarcie stwierdził, że brakuje mu pieniądza, nie zdziwię się, jak dołączy pannatoni, pewnie twój pracodawca i wtedy ruszymy. Ale żadna poważna spółka, jak pannatoni, nie wejdzie gdzieś, gdzie jest burdel. Szanuj Tomka… Czytaj więcej »

Krzysztofpiastòw
Odpowiedź do  Adriano_91
23 dni temu

To ile włożył własnych pieniędzy jako inwestor bo się w sumie nie dowiedziałem w tym hymnie na Jego cześć? A w sumie to o to pytałem a nie o profil firmy T.S. To co mu zawdzięczamy to wszyscy wiemy. Obecnie to hamulcowy.
To ile tych pieniążkòw własnych było?
Wiesz?
Dla mnie obecny czas Stamirowskiego w Widzewie to czas dojenia klubu.
I możesz to ubrać w dowolne słowa. Gorzej jak sam w to wierzysz.

Leszek
23 dni temu

To dobrze że Widzew dba o swoją historię, tak trzeba, bo Widzew to jedna z wielkich ikon polskiej piłki nożnej i nie można zapominać o ludziach którzy przez pokolenia ten Widzew tworzyli. Ja też miło wspominam Pana Jacka, mam zresztą kilka jego autografów w Indeksie. W latach 70 tych Pan Jacek był asystentem trenera L. Jezierskiego i jednocześnie prowadził zajęcia z wuefu dla studentów UŁ. Nieźle ganiał nas wokół starego stadionu albo w drewnianej hali boksersko – koszykówkowej. Kto dzisiaj jeszcze pamięta te ” obiekty „.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x