U-19: Podział punktów w meczu na szczycie

21 października 2024, 19:32 | Autor:

Spotkanie na szczycie ligi wojewódzkiej rozegrali wczoraj juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka mierzyli się z liderującym AKS SMS Łódź i aż dwukrotnie musieli gonić wynik meczu. Ostatecznie mecz na Łodziance zakończył się remisem 2:2, choć w końcówce nie brakowało okazji do rozstrzygnięcia potyczki na swoją korzyść.

Widzew od samego początku ruszył do ataku. Już w pierwszej minucie nieudaną próbę strzału podjął Jakub Dryzner. Widzewiak uderzał ponownie trzy minuty później, ale bramkarz AKS nie dał się pokonać. W kolejnych minutach nieco więcej przy piłce utrzymywali się goście, ale defensywa RTS skutecznie niwelowała ataki na bramkę Bartosza Kazimora. Groźnie zrobiło się jednak w 17 minucie, bowiem minimalnie nad bramką uderzał Oliwier Dubicki, zaś kilka minut później strzelał też Bartosz Bugała. W 27. minucie akcja przeniosła się pod bramkę AKS. W pole karne wpadł wtedy Nikodem Stachowicz i zagrał w pole do Piotra Gajewskiego, ale dobre zagranie w ostatnim momencie przeciął obrońca.

Niestety, w 29. minucie to AKS objął prowadzenie, gdy sędzia podyktował jedenastkę po faulu jednego z widzewiaków. Co prawda stojący w bramce Kazimor obronił strzał Mateusza Bogusza, ale był już bezradny wobec pewnej dobitki. W kolejnych fragmentach widzewiacy szukali szans na wyrównanie i doczekali się jej osiem minut później. W polu karnym znalazł się wówczas z piłką Kajetan Supczinski, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Krzysztofa Woźniczkę. Później obie drużyny miały swoje okazje. W 40. minucie świetnie strzał z ostrego kąta wybronił Kazimor, natomiast po stronie Widzewa niecelnie uderzali Robert Grobel i Supczinski. Do szatni zespoły zeszły przy remisie 1:1.

Do drugiej połowy Widzew przystąpił z jedną zmianą w składzie. Boisko opuścił Supczinski, a w jego miejscu zameldował się Jakub Ganowski. W 49. minucie to gospodarze musieli uważać na natarcie rywali – na szczęście bramkarz znów obronił uderzenie przeciwnika. W 55. minucie okazję na strzelenie bramki miał Widzew. Mocnym strzałem popisał się Dryzner, ale przytomnie między słupkami zachował się golkiper AKS. Wraz z upływem czasu coraz więcej działo się pod bramką Czarnych Panter. Czujność bramkarza sprawdzali Błażej Chyszpolski i Adam Moussa, z kolei w 61. minucie bardzo niewiele do oddania strzału z bliskiej odległości zabrakło Gajewskiemu. W kolejnych minutach na murawie meldowali się kolejni rezerwowi. Szansę gry otrzymywali Kacper Kuciński i Jakub Kolęda.

Niestety, w 68. minucie goście z ul. Milionowej objęli po raz drugi prowadzenie. Po rzucie rożnym w polu karnym najlepiej odnalazł się Krzysztof Nita, który pokonał Kazimora. Czerwono-biało-czerwoni ruszyli do ataku. W pewnym momencie wściekły był na siebie Gajewski, któremu bardzo niewiele zabrakło, żeby celnie wykończyć trudne uderzenie z ostrego kąta. Na szczęście natarcia przyniosły efekt i w 82. minucie pewnie piłkę do siatki wpakował Kuciński! W końcówce zdecydowanie więcej szans na wyjście na prowadzenie miał Widzew. Znów uderzał Kuciński, po chwili zaś nieco precyzji zabrakło Chyszpolskiemu. Nie próżnowali także rywale – w 86. minucie jeden z przeciwników posłał z rzutu wolnego piłkę obok słupka. Ostatnią klarowną szansą Widzewa była ta z pierwszej minuty doliczonego czasu gry, gdy nad poprzeczką główkował Kolęda. Wynik jednak nie uległ już zmianie.

W meczu na szczycie juniorzy starsi zremisowali na Łodziance z AKS SMS Łódź 2:2. W rozgrywkach podopieczni trenera Jonczyka zajmują drugie miejsce (również premiowane awansem do Ligi Makroregionalnej), ale mają o jedno rozegrane spotkanie mniej od AKS, do którego tracą dwa punkty. W następnej kolejce widzewiacy zmierzą się u siebie z ŁKS Łódź. Zwycięstwo w tym meczu może znacznie przybliżyć ekipę U-19 do zapewnienia sobie awansu do makroregionu.

Widzew Łódź – AKS SMS Łódź 2:2 (1:1)
38′ Supczinski, 82′ Kuciński – 30′ Bogusz (k.), 68′ Nita

Kazimor – Grobel, Piętka, Florczak, Szpura (70′ Bladowski) – Dryzner (75′ Loręcki), Chyszpolski – Gajewski, Supczinski (46′ Ganowski), Stachowicz (65′ Kolęda) – Moussa (60′ Kuciński)

Rezerwowi: Kostrzewski – Winiarski, Walada, Stanisławski

Trener: Łukasz Jonczyk