Widzew II Łódź – Orkan Buczek 5:1 (3:0)

19 października 2024, 22:25 | Autor:

Po raz trzynasty w tym sezonie IV ligi ręce w geście radości wznieśli piłkarze rezerw Widzewa Łódź. Podopieczni Michała Czaplarskiego przez zdecydowaną większość spotkania prowadzili grę w starciu z Orkanem Buczek i do przerwy prowadzili 3:0. Po zmianie stron RTS stale naciskał i ostatecznie wygrał na Łodziance aż 5:1!

Widzewiacy od początku szukali okazji do otwarcia wyniku, ale na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 23. minuty. Wówczas po dośrodkowaniu Daniela Gryzio głową piłkę do bramki skierował Kamil Andrzejkiewicz. Łodzianie szukali kolejnych szans. Mocny strzał nad poprzeczką oddał Maciej Kazimierowicz, ale wynik meczu nie uległ zmianie.

Na zmianę wyniku musieliśmy czekać do 38. minuty. Wtedy po rzucie rożnym piłkę za plecy Patryka Wolańskiego skierował Paweł Kwiatkowski i łodzianie prowadzili już 2:0! Podopieczni trenera Czaplarskiego nie zamierzali jednak zwalniać tempa i dalej szukali kolejnych bramek. Udało się ją zdobyć w 44. minucie. Znów dobrze zachował się Gryzio, który podał do Kamila Andrzejkiewicza, a ten podwyższył na 3:0. Do przerwy wynik już się nie zmienił.

Do drugiej połowy czerwono-biało-czerwoni przystąpili bez zmian w składzie. W 50. minucie bliski zdobycia gola był sam Gryzio, ale snajper musiał obejść się smakiem. W 56. minucie w składzie gospodarzy zaszły dwie pierwsze zmiany – na plac gry wbiegli Dominik Najderek i Artur Amroziński. Sześć minut później drużyna Widzewa miała już czterobramkowe prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Filip Przybułek, który wykorzystał podanie od Andrzejkiewicza.

W kolejnych fragmentach Widzew wciąż przeważał a na placu gry meldowali się kolejni zmiennicy. Swoją okazję miał choćby wprowadzony Nikodem Stachowicz, a także Hubert Berłowski, którego strzał z 75. minuty kapitalnie wybronił Mikołaj Biegański. Pięć minut później było już 5:0, ponieważ po podaniu od Stachowicza akcję wykończył Gryzio, zdobywając jednocześnie swoją 20 bramkę w tym sezonie. Orkan zdołał odpowiedzieć trzy minuty później, gdy honorowego gola zdobył Berłowski.

Więcej bramek w tym spotkaniu nie oglądaliśmy. Widzew bez żadnych problemów wygrał przed własną publicznością z Orkanem Buczek 5:1. W następnej kolejce druga drużyna zmierzy się na wyjeździe ze Zrywem Wygoda.

23′, 44′ Andrzejkiewicz, 38′ Kwiatkowski, 62′ Przybułek, 80′ Gryzio – 83’Berłowski

Biegański – Kozłowski (66′ Gajewski), Tanżyna (56′ Najderek), Kwiatkowski, Pokorski (66′ Grzejszczak) – Madej (63′ Supczinski), Przybułek (63′ Stachowicz)- Kazimierowicz (66′ Radomski), Andrzejkiewicz, Kostewski (56′ Amroziński)- Gryzio

Rezerwowi: Kazimor – Przybylski

Trener: Michał Czaplarski