Krajewski zagrał przeciwko Turkom

15 października 2024, 15:55 | Autor:

Reprezentacja Polski do lat 20 ma za sobą kolejne spotkanie w ramach rozgrywek Elite League. We wtorkowe popołudnie w Łomży biało-czerwoni zmierzyli się z rówieśnikami z Turcji, pokonując ich 4:2. W meczu tym zagrał Marcel Krajewski.

Dla obrońcy Widzewa był to drugi występ w narodowych barwach na przestrzeni ostatnich czterech dni. W miniony piątek Krajewski spędził godzinę na boisku w Ahlen, gdzie Polacy zmierzyli się z drużyną Niemiec, ulegając jej 1:3. Z kolei we wrześniu defensor rywalizował w wyjazdowym starciu z Portugalczykami, również przegranym przez Polaków.

Krajewski ponownie znalazł się w wyjściowym składzie, znów zajmując miejsce na prawym wahadle, a więc na swojej standardowej pozycji w zespole selekcjonera Miłosza Stępińskiego. Występował na niej również przez cały ubiegły sezon, jeszcze w barwach Znicza Pruszków, do którego był wypożyczony z Legii Warszawa. Jak wiadomo, przy Piłsudskiego jest typowym bocznym defensorem. W starciu z Turkami 19-latek przebywał na murawie do 86. minuty.

Kolejne starcie biało-czerwoni rozegrają w listopadzie. Ich będą wówczas Włochy. Będzie to prawdopodobnie kolejna okazja dla „Kraja” na zaliczenie występu z orłem na piersi. Póki co, włącznie z dzisiejszym, ma ich w zespole U-20 sześć.