RKS Radomsko – Widzew II Łódź 0:1 (0:0)

5 października 2024, 17:29 | Autor:

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli dziś piłkarze rezerw Widzewa Łódź! Podopieczni Michała Czaplarskiego przez długi czas prowadzili zacięty bój z RKS Radomsko i w 76. minucie zdołali strzelić bramkę, która przechyliła szalę zwycięstwa na ich korzyść. Wygrana pozwoliła powiększyć przewagę nad drugim AKS SMS Łódź do 9 punktów!

W pierwszych minutach tego meczu niewiele działo się na murawie. Przez pierwsze 10 minut obie ekipy próbowały przedzierać się pod bramkę przeciwnika, ale nie oglądaliśmy klarownych sytuacji. W 9. minucie pierwszy strzał w tym spotkaniu oddał Bartosz Trawiński który z daleka próbował zaskoczyć Jana Krzywańskiego, ale ten pewnie złapał piłkę. Sześć minut później gospodarze mieli znacznie groźniejszą sytuację. Piłkę na połowie Widzewa odebrał Vinicius i zdołał oddać strzał po długim słupku, który z trudem został obroniony przez Krzywańskiego. Po tej sytuacji RKS miał rzut rożny, po którym obok słupka główkował Trawiński. Widzew próbował odpowiedzieć w 19. minucie – wówczas strzelać z wolnego próbował Kazimierowicz, ale zdecydowanie przestrzelił.

W kolejnych minutach znów działo się nieco mniej. Kilka razy lewą flanką obrońcom Widzewa próbował urywać się Vinicius. Groźnie zrobiło się zwłaszcza po rajdu Brazylijczyka z 29. minuty, gdy wpadł w pole karne, ale źle przełożył sobie piłkę i nie zdołał oddać strzału. W 32. minucie po długim budowaniu akcji na strzał z dystansu zdecydował się Lucas Giovani, ale posłał piłkę wprost w ręce Krzywańskiego. W kolejnych minutach obie ekipy szukały swoich szans. Raz mocno pod bramkę zgrywał Vinicus, ale pewnie złapał to łódzki golkiper. Po stronie czerwono-biało-czerwonych główkował Kozłowski, ale sędzia dopatrzył się jeszcze przewinienia widzewiaka i nie było mowy o golu. Do przerwy w Radomsku bramek nie oglądaliśmy.

Do drugiej połowy podopieczni trenera Czaplarskiego przystąpili z jedną zmianą w składzie – Stachowicza zastąpił Kamil Andrzejkiewicz. Po zmianie stron oba zespoły szukały swoich szans. W 47. minucie w polu karnym znalazł się Gryzio. Widzewiak zastawił się, ale niestety nie zdołał oddać strzału. Po chwili groźnie w pole karne dogrywał Paweł Juchnik, ale żaden z jego kolegów nie przeciął tego zagrania. W 51. minucie do strzału doszedł Trawiński, ale posłana przez niego piłka napotkała na drodze jednego z obrońców. Po chwili odpowiedzieć mogli łodzianie, ponieważ z dystansu uderzał Kazimierowicz. Futbolówka po drodze odbiła się niestety od jednego z obrońców i sędzia wskazał jedynie na róg. W 56. minucie w Widzewie zaszła druga zmiana – Artur Amroziński zastąpił Daniela Gryzia.

Mecz wciąż był wyrównany i czuć było, że o jego wyniku może przesądzić jedna bramka. W 59. minucie do protokołu meczowego chciał wpisać się Kostewski, ale jego strzał nie dotarł do bramki. Po chwili centymetrów zabrakło także Tanżynie, który próbował główkować po wrzutce. W kolejnych fragmentach nieco bliżej gola byli widzewiacy. W 66. po kombinacyjnej akcji łodzian strzał na bramkę oddał Kuba Nawrocki, z kolei po kilku minutach bliski szczęścia był wprowadzony z ławki Kajetan Radomski. Upragniony gol dla RTS padł w 76. minucie. Wówczas po wrzutce z rogu pod samą bramkę zgrał Tanżyna. Tam zapanowało zamieszania i najpierw nieudaną próbę strzału podjął Przybułek, ale po chwili czysto trafił Amroziński, który otworzył wynik.

W ostatnich minutach znacznie zaostrzyła się gra na boisku. RKS próbował doprowadzić do wyrównania i niejednokrotnie akcje były przerywane przez arbitra, co nie podobało się radomszczańskiej publiczności. W 89. minucie piłkarze RKS domagali się jedenastki, gdy w polu karnym poturbowany został Dawid Flaszka, jednak sędzia nie przerwał gry. Odpowiedzieć po chwili zdołał Radomski, lecz zabrakło mu nieco precyzji. W końcówce na murawie było nerwowo, co udzieliło się szczególnie Jakubowi Szczepaniakowi, który za dyskusję obejrzał w doliczonym czasie drugi kartonik i musiał opuścić plac gry.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił. Rezerwy Widzewa po ciężkim meczu wygrały z RKS 1:0 i powiększyły swoją przewagę nad wiceliderem do 9 punktów, bowiem AKS SMS Łódź przegrał dziś na wyjeździe z Ceramiką Opoczno. Za tydzień czerwono-biało-czerwonych czeka najdalszy wyjazd tego sezonu – dokładnie do Działoszyna, gdzie rywalem będzie tamtejsza Warta.