Raport wypożyczonych: Rekordowo długi występ Tkacza

3 października 2024, 11:49 | Autor:

Za nami kolejny weekend, więc należy podsumować dokonania piłkarzy Widzewa Łódź, którzy rywalizują na wypożyczeniach w innych klubach. W minionych dniach cieszyć mógł się najbardziej Dawid Tkacz, którzy pojawił się na placu gry w sporym wymiarze czasowym.

Widzewiak znalazł się w wyjściowym składzie na mecz Stali Mielec z Cracovią. Spędził na murawie aż 89 minut, co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. W tym czasie raz uderzał celnie na bramkę przeciwnika, ponadto wykonał 40 podań, z których aż 36 dotarło do adresata. Warto również odnotować, że przebiegł prawie 11,5 km, co jest drugim najlepszym wynikiem w zespole. Wysiłek widzewiaka nie przyniósł jednak zwycięstwa, bowiem Stal zremisowała z Cracovią 1:1.

Niewiele możemy napisać o Ivanie Krajciriku, gdyż nie miał on okazji do pokazania się na placu gry. W ostatnią sobotę Slovan Liberec mierzył się na wyjeździe z Duklą Praga, ale Słowak spędził cały mecz na ławce. Nie pojawił się również na rozgrywanym dzień później starciu rezerw.

Minuty zanotował również Łukasz Plichta, który na ławce rozpoczął mecz Cartusii Kartuzy z Błękitnymi Stargard. Widzewiak pojawił się na zielonej nawierzchni  w 57. minucie. Nie zdołał jednak zdziałać zbyt wiele, ponieważ jego zespół poniósł kolejną wysoką porażkę 0:4.

Raport wypożyczonych (28-30 września):