CLJ U-17: Wysoka porażka z Polonią

29 września 2024, 21:20 | Autor:

Minionego weekendu nie zaliczą do udanych juniorzy młodsi Widzewa Łódź rywalizujący w Centralnej Lidze Juniorów. Podopieczni Łukasza Jonczyka mierzyli się u siebie w sobotę z Polonią Warszawa i choć w pewnym momencie remisowali, ostatecznie wyraźnie ulegli ekipie ze stolicy 1:6.

Starcie nie rozpoczęło się dobrze dla Widzewa, bowiem już w 3. minucie goście wyszli na prowadzenie. Po dograniu ze skrzydła, z kłopotami interweniował Wojciech Śmigiel, po chwili piłka dotarła pod nogi Damiana Poczwardowskiego, który skutecznie wykończył atak. Trzy minuty później widzewiacy mogli wyrównać. Z rzutu wolnego w pole zagrywał wówczas Jan Juśkiewicz. Piłka po jego podaniu trafiła do Alana Domańskiego, który obił jednak poprzeczkę! W kolejnych akcjach gra toczyła się głównie na połowie Widzewa. Polonia szukała swoich szans, ale to właśnie gospodarze doprowadzili do wyrównania! W 21. minucie podanie na wolną przestrzeń dostał Oskar Czerwiński, jednak obrońcy odcięli mu drogę do bramki. Widzewiak podał do wbiegającego z lewej strony Marcela Winciorka, a ten pokonał golkipera.

W kolejnych fragmentach spotkania to goście znów więcej operowali piłką i mieli na murawie przewagę. Już w 28. minucie udało im się ponownie wyjść na prowadzenie. Z piłką w polu karnym znalazł się wówczas Maxwell, który umiejętnie podciął futbolówkę i przeniósł ją nad nabiegającym w jego kierunku Śmiglem. Polonia dążyła do kolejnych trafień i takie miało miejsce siedem minut później. Tym razem pod bramką RTS zapanowało spore zamieszanie po wrzucie z autu. Najlepiej wykorzystał to Maciej Olszewski, który skierował do siatki. Kolejne minuty nie przyniosły niczego dobrego. Minutę po straconej bramce boisko musiał opuścić kontuzjowany Jan Juśkiewcz. Później Poloniści szukali kolejnych okazji – w 41. minucie znów uderzał Maxwell, ale tym razem wynik się nie zmienił. Na przerwę Widzew schodził, przegrywając dwiema bramkami.

Do drugiej połowy podopieczni trenera Kmiecika przystąpili z jedną korektą w składzie – Olivera Chałata zastąpił Olivier Pyzia. Po zmianie stron łodzianie starali się strzelić gola kontaktowego. Mogło do tego dojść w 47. minucie, gdy na bramkę uderzał Winciorek, jednak piłka odbiła się od słupka. Dwie minuty później strzał oddał jeden z zawodników Polonii, na szczęście stojący miedzy słupkami Śmigiel nie dał się pokonać. Niestety, w 51. minucie łodzianie musieli liczyć się z kolejnym utrudnieniem, bowiem bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał Jan Głąb. W kolejnych minutach okazje mieli Czerwiński, a także Winciorek, którzy posłał piłkę nad poprzeczką.

Gra w przewadze z czasem pozwoliła Polonii przejąć inicjatywę w tym pojedynku. W 60. minucie było już 4:1 – wtedy Śmigiel musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Jana Prijemki. Z czasem po stronie czerwono-biało-czerwonych pojawiali się kolejni rezerwowi, ale nie zmieniło to przebiegu meczu, ponieważ w 74. minucie było już 5:1, po tym jak z bliskiej odległości futbolówkę do siatki wpakował Mikołaj Wierniuk. W końcówce oglądaliśmy jeszcze zryw widzewiaków, głównie rezerwowych, bowiem na bramkę strzelali Pyzia i Filip Pluskota, ale nic nie chciało wpaść między słupki. W 88. minucie wynik spotkania ustalili natomiast przyjezdni z Warszawy, Do protokołu meczowego wpisał się Jakub Kowalski.

Juniorzy młodsi Widzewa przegrali u siebie z Polonią Warszawa 1:6 i obecnie zajmuje w tabeli CLJ 7. miejsce. W następnej kolejce widzewiacy powalczą o punkty z Jagiellonią Białystok.

Widzew Łódź – Polonia Warszawa 1:6 (1:3)
21′ Winciorek – 3′ Poczwardowski, 28′ Maxwell, 35′ Olszewski, 60′ Priemko, 74′ Wierniuk, 88′ Kowalski

Śmigiel – Domański, Sopata, Smoleń, Juśkiewicz (36′ Słowiński) – Frontczak (65′ Lewandowski), Głąb – Podwalny (51′ Kopko), Chałat (46′ Pyzia), Winciorek (60′ Prokopiak) – Czerwiński (65′ Pluskota)

Rezerwowi: Kostrzewiński – Tomasik

Trener: Tomasz Kmiecik