Krajewski zagrał przeciwko Portugalii

9 września 2024, 19:13 | Autor:

Udany okres Marcela Krajewskiego trwa. Obrońca Widzewa Łódź zaliczył w poniedziałek swój czwarty występ w reprezentacji Polski do lat 20, wybiegając w wyjściowej jedenastce na wyjazdowe spotkanie z rówieśnikami z Portugalii.

Widzewiak wstępnie został powołany przez selekcjonera Miłosza Stępińskiego na tzw. zgrupowanie konsultacyjne, po którym część zawodników zachowała miejsce w kadrze biało-czerwonych właśnie na mecz w ramach rozgrywek Elite League. W gronie szczęśliwców znalazł się między innymi Krajewski, który niedawno wywalczył także miejsce w podstawowym składzie czerwono-biało-czerwonych. Grając w portugalskim Algavre od pierwszej minuty, zajął miejsce na prawym wahadle. Polacy ustawieni byli bowiem w systemie z trójką środkowych obrońców.

Krajewski na brak pracy nie narzekał, ponieważ rywale atakowali w pierwszej części zdecydowanie częściej właśnie jego stroną boiska. Pochodzący z Brodnicy zawodnik zaliczył kilka udanych obronnych interwencji, ale był mało aktywny w działaniach ofensywnych. Trzeba jednak pamiętać, że gospodarze mieli olbrzymią przewagę, więc piłkarze Stępińskiego nie mieli za wiele do powiedzenia na połowie Portugalczyków. W 39. minucie miała miejsce jedna z ich nielicznych akcji, po której gracz RTS przewrócił się w polu karnym, lecz arbiter nie użył gwizdka. Chwilę później „Kraju” taktycznym faulem przerwał kontrę przeciwników i obejrzał żółtą kartkę.

Marcel Krajewski przebywał na murawie jedynie w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 1:0 dla miejscowej drużyny. W przerwie został zmieniony przez Łukasza Gerstensteina ze Śląska Wrocław.

Spotkanie otwierające rywalizację w Elite League U-20 zakończyło się zwycięstwem zespołu Portugalii 2:1. Kolejne zawody biało-czerwoni rozegrają 11 października – na wyjeździe z Niemcami. Miesiąc później podejmą Włochów.