CLJ U-15: Zwycięstwo na inaugurację!

26 sierpnia 2024, 22:34 | Autor:

Udany start rozgrywek w Centralnej Lidze Juniorów mają za sobą trampkarze Widzewa Łódź. W pierwszej kolejce zmagań podopieczni Macieja Grzegorego udali się na Podlasie na mecz z Juniorem Białystok. Choć do przerwy bramek nie oglądaliśmy, w drugiej połowie to łodzianie mieli o wiele więcej argumentów i wygrali 4:0.

Trampkarze Widzewa rozpoczęli czwartkowym spotkaniem zmagania w powiększonej względem poprzedniego sezonu lidze U-15. Teraz liczy ona aż 14 zespołów i rywalizacja będzie toczyła się przez cały sezon. Ostatnie 4 ekipy pożegnają się z centralnym poziomie zmagań. Widzewiacy rozpoczęli sezon 2024/2025 od wyjazdowego pojedynku z zespołem AP Juniorem Białystok. Choć to podopieczni trenera Grzegorego byli w tym meczu faworytami, to do przerwy nie udało im się otworzyć wyniku i do przerwy utrzymywał się wynik remisowy.

Podział punktów nikogo z łodzian nie satysfakcjonował, dlatego ruszyli oni do ataku i już w 51. minucie objęli prowadzenie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Adam Napiórkowski. W kolejnych minutach kolejne bramki nie padały, a wynik wciąż nie dawał gwarancji zwycięstwa. W 70. minucie więcej spokoju w szeregach widzewiaków wprowadził Wojciech Skrobała, który w 70. minucie spotkania trafił na 2:0. Siedem minut później było już 3:0, bowiem do protokołu zawodów wpisał się Karol Karwowski.

W końcówce nic już nie mogło odebrać czerwono-biało-czerwonym, a swoją wyższość w tym starciu podkreślił w doliczonym czasie gry Skrobała, który strzałem z rzutu karnego ustalił wynik starcia na 4:0. W drugiej kolejce Widzew zagra pierwsze spotkanie na własnym terenie. Będzie to mecz derbowy, bowiem rywalem będzie ŁKS Łódź.

AP Junior Białystok – Widzew Łódź 0:4 (0:0)
51′ Napiórkowski, 70′, 80+4′ (k.)  Skrobała, 77′ Karwowski,