Raport wypożyczonych: Debiut Plichty, Tkacz w kadrze U-20

23 sierpnia 2024, 12:14 | Autor:

Aktualnie trzech piłkarzy posiadających profesjonalne umowy z Widzewem Łódź przebywa na wypożyczeniach w innych klubach. W minionych dwóch tygodniach debiutu w III lidze doczekał się Łukasz Plichta, natomiast Dawid Tkacz pojedzie na zgrupowanie selekcyjne kadry U-20.

Zgrupowanie, na które zaproszony został Tkacz odbędzie się w dniach 2-4 września w Rącznej. Ma ono charakter selekcyjny, więc tylko od dyspozycji zawodnika zależy, czy znajdzie się on w drugiej, ważniejszej części obozu, w trakcie której Polacy zmierzą się w turnieju Elite League z rówieśnikami z Portugalii. Więcej o powołaniu TUTAJ.

W rozgrywkach ligowych Tkacz nie może jednak mówić o dużym powodzeniu. Widzewiak znalazł się w kadrze na mecz 4. kolejki przeciwko Pogoni Szczecin i wszedł na murawę na ostatnie 20 minut spotkania. Nie wyróżnił się jednak, bowiem wymienił zaledwie 4 podania i tylko 2 docierały do adresata. Zaliczył też jeden udany odbiór. Jego zespół przegrał w Szczecinie 0:1. W ostatniej kolejce podopieczni Kamila Kieresia zagrali u siebie z Piastem Gliwice, jednak pomocnik całe spotkanie spędził na ławce.

Debiutu w trzecioligowej Cartusii Kartuzy doczekał się Łukasz Plichta. Co prawda młody piłkarz spędził na ławce przegrany 1:2 mecz z Wybrzeżem Rewalskim Rewal, ale już w 3. kolejce pojawił się na ostatnie 29 minut konfrontacji z Vinetą Wolin – to starcie Cartusia wygrała 3:1. W środę ekipa z północy kraju rywalizowała u siebie z Notecią Czarnków. W tym przypadku Plichta wyszedł w wyjściowej jedenastce i zagrał 86 minut, w trakcie których obejrzał żółta kartkę. Jego zespół zremisował 1:1.

W dalszym ciągu na swój pierwszy występ w Slovanie Liberec czeka Ivan Krajcirik. Jego zespół przegrał ostatnio 1:2 z Teplicami oraz zwyciężył 3:0 z FK Pardubice, ale obie te konfrontacje golkiper oglądał z ławki.

Raport wypożyczonych (10-21 sierpnia):

Ekstraklasa

Dawid Tkacz (Stal Mielec) – 20 minut + 0 minut

Czeska Ekstraklasa

Ivan Krajcirik (Slovan Liberec) – o minut + 0 minut

III liga

Łukasz Plichta (Cartusia Kazrtuzy) – 0 minut + 29 minut + 86 minut (żółta kartka)